دانلود پاورپـوینت کارگاه حسابداری با عنوان تجزیه و تحلیل صورتهای مالی

دانلود پاورپـوینت کارگاه حسابداری با عنوان تجزیه و تحلیل صورتهای مالی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
7mb
نویسنده
100,000 تومان 8,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپـوینت کارگاه حسابداری با عنوان تجزیه و تحلیل صورتهای مالی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود پاورپـوینت درس کارگاه حسابداری با عنوان : تجزیه و تحلیل صورتهای مالی می باشد که با فرمت ppt در ۵۷ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن پاورپـوینت درس کارگاه حسابداری با عنوان تجزیه و تحلیل صورتهای مالی:

محتوای اسلاید ۵

آیا میزان سود به تنهایی می تواندملاک خوبی برای سنجش وضعیت شرکت باشد؟

سود آوری نمی تواند به عنوان هدف تصمیمات مالی مورد نظر قرار بگیرد ، به دلایل زیر:

۱- سود قابل دستکاری است (یعنی میتوان ضمن رعایت اصول حسابداری ، سود شرکت را به وسیله دستکاری و استفاده از روش های مختلف و پذیرفته شده تغییر داد ) .

۲- سود به کوتاه مدت می اندیشد ، یعنی اگر هدف سود آوری باشد ممکن است مدیران فقط علاقه مند یه اجرای طرح های کوتاه مدت باشند.

۳- ممکن است با افزایش سود آوری شرکت ها ، ریسک نیز افزایش یابد.

۴- سود ، ارزش زمانی را در نظر نمی گیرد.

محتوای اسلاید ۷

تجزیه و تحلیل صورتهای مالی

فرایند تجزیه و تحلیل صورتهای مالی شرکت برای اهداف تصمیم گیری است. استفاده کنندگان برون سازمانی از آن برای درک سلامت کلی واحد تجاری و همچنین ارزیابی عملکرد مالی و ارزش تجاری استفاده می کنند. اﮔﺮ رﯾﺴﮏ ﻣﺎﻟﯽ ﺷﺮﮐﺖ ﺑﺎﻻ ﺑﺎﺷﺪ، ﺳﻬﺎﻣﺪاران ﻣﻤﮑﻦ اﺳﺖ اﻗﺪام ﺑﻪ ﻓﺮوش ﺳﻬﺎم ﺧﻮد ﮐﻨﻨﺪ ﯾﺎ ﺑﺴﺘﺎﻧﮑﺎران ﺳﻌﯽ می‌کنند اﻋﺘﺒﺎر ﮐﻤﺘﺮی ﺑﻪ ﺷﺮﮐﺖ ﺑﺪﻫﻨﺪ ﯾﺎ با توجه به وﺿﻌﯿﺖ ﺑﺴﺘﺎﻧﮑﺎری ﺧﻮد، نرخ بهره ﺑﯿﺸﺘﺮی را ﻃﻠﺐ ﮐﻨﻨﺪ.

استفاده کنندگان درون سازمانی نیز از آن به عنوان ابزاری نظارتی برای مدیریت امور مالی استفاده می کنند. با یادگیری روش‌های تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی، مدیران در می یابند که آیا شرکت قادر به پرداخت بدهی ها و هزینه ها و افزایش سرمایه‌گذاریها برای کسب و کار هستند یا خیر.

مطالعه بیشتر