دانلود خلاصه راهنمای فیلمنامه نویس سید فیلد pdf

دانلود خلاصه راهنمای فیلمنامه نویس سید فیلد pdf
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
70,000 تومان 5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود خلاصه راهنمای فیلمنامه نویس سید فیلد pdf

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل باکیفیت ترین خلاصه کتاب راهنمای فیلمنامه نویس نوشته سید فیلد ترجمه عباس اکبری درس مدیریت تولید می باشد که با فرمت pdf در ۱۰ صفحه تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

دانلود خلاصه راهنمای فیلمنامه نویس سید فیلد

نوشته‌ی سید فیلد و ترجمه‌ی عباس اکبری است. فیلد، فیلمنامه‌نویس، تهیه‌ کننده، استاد و نویسنده‌ی چندین کتاب پرفروش بود. او در کشورهای مکزیک، آرژانتین، برزیل، اتریش و آفریقای جنوبی به عنوان مشاور خلاقیت در دولت و به عنوان مشاور فیلمنامه‌نویس در چندین کمپانی فیلمسازی مشهور از جمله دیزنی فعالیت داشته است.

سی‌ان‌ان او را «رهبر تمام فیلمنامه‌نویسان» و هالیوود ریپورتر او را «پرطرفدارترین استاد فیلمنامه‌نویسی در جهان» خطاب می‌کند و چندین نسل از نویسندگان با کتاب‌های آموزشی او توانسته‌اند در زمینه‌ی فیلمنامه‌نویسی موفق شوند. هیچ‌کس بیش از فیلد در مورد فیلمنامه‌نویسی اطلاعات ندارد.

و حالا این نویسنده با این کتاب تمام راز و رمز نویسندگی را در اختیار فیلمنامه‌نویسان جوان قرار می‌دهد. از نویسندگان دیگری که شاگرد  فیلد بوده‌اند، می‌توان به تینا فی و فرانک دارابونت اشاره کرد. سید فیلد اولین فیلمنامه‌نویسی از اتحادیه فیلمنامه‌نویسان آمریکاست که نامش وارد تالار افتخار فیلمنامه‌نویسان شده است.

به عقیده‌ی فیلد، فیلمنامه‌ها بیشتر از آن‌که نوشته شوند ساخته می‌شوند. نویسنده در این کتاب به خواننده آموزش می‌دهد که چه نکاتی برای نوشتن یک فیلمنامه‌ی هالیوودی لازم است. در این کتاب منسجم که یکی از مرجع‌های استاندارد این حرفه تلقی می‌شود، فیلد درباره‌ی ساختار سه‌بخشی فیلمنامه، ماهیت شخصیت‌ها، توصیف نقاط عطف داستانی و بهترین زمان برای عملی کردن آن‌ها توضیح می‌دهد.

این کتاب همچنین شامل تمریناتی برای کمک به فیلمنامه‌نویسان برای گرفتن ایده، طرح‌ریزی و متن نهایی است. تمرینات کتاب آسان و قابل‌اجرا هستند. شما باید مانند یک نقشه قدم به قدم آن‌ها را از ابتدا تا انتها دنبال کنید تا در آخر بتوانید فیلمنامه‌ای حرفه‌ای بنویسید. در این کتاب شما می‌آموزید که چگونه: ۱- ایده‌ای را که فیلمنامه براساس آن پیش می‌رود مشخص کنید. ۲- الگویی مانند نویسندگان حرفه‌ای داشته باشید. ۳- به شخصیت‌های داستانتان زندگی ببخشید. ۴- دیالوگ‌هایی حرفه‌ای بنویسید. ۵- فیلمنامه‌تان را از ابتدا تا آخرین صحنه برای موفقیت بنا کنید.

نویسنده از کجا شروع می کند؟

با یک کاغذ سفید؟ بله، ولی شما باید صد و بیست صفحه کاغذ سفید را با یک فیلمنامه پرکنید و فیلمنامه داستانی است که با تصاویر در قالب گفتگو و توصیف بیان شود و در بطن ساختار دراماتیک جای گیرد.
یک شخصیت قوی و جذاب برای هر فیلمنامه ضروری است .

پیش از آنکه حتی بتوانید خود را آماده نوشتن فیلمنامه کنید،باید موضوعی معین یعنی یک شخصیت و یک ماجرا داشته باشید.نوشتن فیلمنامه روندی گام به گام است.

هربار یک گام.اول پیدا کردن موضوع بعد تحقیقی که نیاز دارید بعد ساختار بخشیدن به پرده اول و بعد نوشتن روز به روز فیلمنامه .
نخست ، پرده اول بعد پرده دوم و بعد پرده سوم. وقتی کلمات خام روی کاغذ ریخته شد…

مطالعه بیشتر