پاورپوینت جامع با موضوع مترو رشته حمل و نقل

پاورپوینت جامع با موضوع مترو رشته حمل و نقل
نوع فایل
ppt
حجم فایل
8mb
نویسنده
100,000 تومان 7,900 تومان

توضیحات فایل:

پاورپوینت جامع با موضوع مترو رشته حمل و نقل

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت جامع با موضوع مترو رشته حمل و نقل می باشد که با فرمت ppt در ۳۷ اسلاید قابل ویرایش بسیار مفید و ارزنده تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد که به مدت یک هفته در ایمیل شما فعال خواهد ماند. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فهرست مطالب دانلود پاورپوینت جامع با موضوع مترو رشته حمل و نقل:

مترو در جهان
پدافند عامل و غیر عامل
مواردی از پدافند غیر عامل در جهان
روش های برق رسانی به مترو
مترو در ایران و اهواز
مشکلات قطار شهری
جلوگیری از هدر رفتن منابع طبیعی

مترو در جهان:

ایده احداث مترو اولین بار بطور جدی در کشورهای انگلستان و آلمان مطرح شد که این ایده اولیه به این صورت بود که دو ایستگاه اصلی راه آهن در دو سوی شهر توسط یک محور زیرزمینی به هم متصل شود. اولین طرح : سال ۱۸۶۳ میلادی در شهر لندن بود که یک قطار زیرزمینی به کمک نیروی لوکوموتیو بخاری، مسافران را جابجا می کرد.

در سال ۱۸۹۰ میلادی در شهر برلین اولین قطار زیرزمینی که به کمک الکتریسیته حرکت می کرد، به کار افتاد. اولین مترو در آسیا در سال ۱۹۲۷ میلادی در ژاپن مورد بهره برداری قرار گرفت.در آمریکا اولین مترو در سال۱۸۹۲ میلادی در شهر شیکاگو ساخته شد که بیشترین مسیر آن روی زمین احداث شد. اولین مترویی که مسیر حرکت آن کاملاً در زیرزمین قرارداشت در شهرهای بوستن در سال۱۸۹۷ میلادی و نیویورک ۱۹۰۴ میلادی ساخته شدند.

پدافند عامل و غیر عامل

پدافند شامل عامل و غیر عامل میشود:

پدافند عامل که در زمان جنگ داشتن تجهیزات دفاعی ، هوایی، زمینی، دریایی، که معمولا در زمان جنگ جهت دفاع استفاده میشود.

پدافند غیر عامل :

کاربرد آن هم در مواقع جنگ است و هم در مواقع صلح برای پیش بینی و پیش گیری و کاستن از خسارت ناشی از جنگ ، بلایای طبیعی میباشد. کشورهای پیشرفته مانند آمریکا و روسیه و کشورهای اروپایی با توجه به تجربه جنگ و آمریکا با وجود بلایای طبیعی (گرد بادها و طوفانهای شدید) معمولا پناهگاههایی را دارند که در زمانهای مورد نظر از آن استفاده میکنند.

مطالعه بیشتر