پاورپوینت اصول و مبانی روانشناسی رشد

پاورپوینت اصول و مبانی روانشناسی رشد
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
8,000 تومان

توضیحات فایل

پاورپوینت اصول و مبانی روانشناسی رشد

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت اصول و مبانی روانشناسی رشد در ۱۸۷ اسلاید قابل ویرایش تهیه شده و آماده دانلود شده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد که به مدت یک هفته در ایمیل شما فعال خواهد ماند. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

روانشناسی رشد یا روان‌شناسی تحولی که در سال‌های گذشته با عنوان روان‌شناسی ژنتیک شناخته می‌شد؛ شاخه‌ای از علم روان‌شناسی است که به توصیف و تبیین تغییرات در طول زندگی فرد می‌پردازد و از رشته‌های مختلف زیست‌شناسی، جامعه‌شناسی، تعلیم و تربیت و پزشکی کمک می‌گیرد. اگر چه روان‌شناسی رشد به تمام مراحل زندگی انسان از تولد تا مرگ می‌پردازد، اما بر کودکی و نوجوانی تأکید دارد.

روان‌شناسان رشد در پی آن هستند تا چگونگی رشد انسان را در طول زمان تعیین کنند، برای تحقق این هدف روان‌شناسان رشد، رفتار افراد را در سنین مختلف به دقت مورد مشاهده قرار می‌دهند. از سوی دیگر روان‌شناسان رشد به تبیین رشد می‌پردازند که در آن دو الگوی عمومی و اختصاصی را مد نظر دارند. سومین هدف روان‌شناسی رشد این است که حاصل مطالعات توصیفی و تبیینی خود را در مورد رشد در جهت مثبت رشد انسان به کار بگیرد و رشد انسان‌ها را به حداکثر برساند. این جنبه کاربردی رشد خصوصاً به کودکان و نوجوانانی که به دلایلی دچار نارسایی در رشد شده‌اند، می‌پردازد.

رشد جریانی است که به صورت مراحل پیوسته ظاهر می‌شود. هر مرحله به صورت طرح و سازمان متفاوتی از تکرار جریان‌های مرحلهٔ قبل است. الگوهای قبلی را می‌توان مقدمه‌ای دانست که به عنوان جزئی از سطح رشد بعدی در می‌آیند.

روان‌شناسی رشد، علمی است که جریان تحولات و تغییرات (کمی و کیفی) جسمی، ذهنی، عاطفی، و عملکرد فرد را در طول عمر از لحظه تولد (از لحظه انعقاد نطفه) تا هنگام مرگ مطالعه می‌کند.

فهرست فصول پاورپوینت اصول و مبانی روانشناسی رشد :

فصل اول:

فرآیند و مسائل روز در رشد و تکامل

فصل دوم:

روشهاى مطالعه رشد و تکامل آدمى

فصل سوم:

اصول رشد و تکامل آدمی

فصل چهارم:

مبانی الگوی رشد، آغاز زندگی

فصل پنجم:

رشد و نمو بدنی

فصل ششم:

رشد و تکامل حسی – حرکتی

فصل هفتم:

رشد و تکامل گویایی زبان

فصل هشتم:

رشد و تکامل هیجانی و عاطفی

فصل نهم:

رشد و تکامل اجتماعی و مسائل سازگاری اجتماعی

فصل دهم:

رشد و تکامل عقلی (ذهنی ) یا شناختی

فصل یازدهم:

رشد و تکامل بازی و خلاقیت

فصل دوازدهم:

رشد و تکامل اخلاقی

مطالعه بیشتر