پاورپوینت زندگی نامه سعدی

پاورپوینت زندگی نامه سعدی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

توضیحات فایل:

پاورپوینت زندگی نامه سعدی

دانش پژوهان گرامی و دانشجویان ارجمند در این قسمت فایل پاورپوینت زندگی نامه سعدی در ۳ پاورپوینت ۱۷و ۴۶ و ۳۲ اسلایدی آماده دانلود شده است. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده مینمایید.در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه خریداری و دانلود نمایید.

Image result for ‫سعدی‬‎

پاورپوینت زندگی نامه سعدی

مبانی و آرای تربیت سعدی زندگی و شخصیت:

ابو محمد مصلح الدین سعدی شیرازی ،شاغر و نویسنده بزرگ ایران،خدود سال.۶۰۶ه.ق در شراز دیده به جهان گشود ودر سال ۶۹۰ه.ق از دنیارفت.

او در خانواده متدین و دانش دوست بزرگ شد.پدرش عبدالله بن مشرف ،از عالمان دین و از ملازمان حاکم فارس اتابک سعد زنگی بود،و به آموزش و پرورشفرزندخویش بسیار اهتمام داشت. سعدی،نخست علوم ادبی و دینی رااز پدرخویش و نیز نزد عالمان ودانشمندان شیراز فرا گرفت.

مبانی و آرای تربیت سعدی زندگی و شخصیت:

سعدی چون از هوش سرشاربرخورداربودهمواره مورد تشویق استادان خویش قرار می گرفت.او در دوران کودکر پدر را از دست دادودرد یتیمی راچشید.اما بدلیل برخورداری از ذهن روشن و باریک بین و نکته یاب ،مورد حمایت و توجه اتابک سعد زنگی قرار گرفت و به پیشنهاد وی برای ادامه تحصیل رهسپار بغداد شد.

زندگی و شخصیت:

او در نظامیه بغداد ونیز مدرسه مستنصریه علوم شرعی را از ابوالفرج بن جوزی دوم که از سال ۶۳۱ ه.ق مدرس مدرسه مستنصریه بغداد بود و مذهب حنبلی داشت،فرا گرفت و در هنر نویسندگی و شاعری نیز به مقام شایسته ای دست یافت،در بلاد مهم دنیای ان روز به سیاحت پرداخت و با طبقات مختلف بسر برد و با اخلاق و روحیات و آداب و رسوم ملل مختلف اشناشد و در زمینه مردم شناسی تجربه ها و اندوخته های گرانسنگی بدست آورد.

وی به شام،مصر،حجاز،هند،روم،بیت المقدس،حلب،طرابلس،یمن،افزیقای شمالی،و…سفر کرد و از راه تجربه مستقیم جهان را آزمود ،او در رهآورد سفر های خود را اینچنین یاداور می شود:

در اَقصای گیتی بگشتم بسی بسر بردم ایام با هر کسی تمتع به هر گوشه ای یافتم زهر خرمنی خوشه ای یافتم.

مطالعه بیشتر