دانلود مقاله طراحی C.N.C قابل کنترل با P.C – مهندسی برق

دانلود مقاله طراحی C.N.C قابل کنترل با P.C – مهندسی برق
نوع فایل
word
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
2,950 تومان

 توضیحات فایل:

دانلود مقاله طراحی C.N.C قابل کنترل با P.C – مهندسی برق

کاربران گرامی و دانش پژوهان ارجمند این فایل حاوی مقاله طراحی C.N.C قابل کنترل با P.C – مهندسی برق در قالب ورد و در ۱۱ صفحه آماده دانلود شده و در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده مینمایید.در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه خریداری و دانلود نمایید.

شرح مختصر:

با توجه به اتوماسیون صنعتی و سرعت بیش از حد انسان به سوی رفاه گرایی در صنعت امروز اکثر خطوط تولید ونیز کارخانجات صنعتی سیستم‌های خود را مجهز به دستگاه‌های اتوماتیک می‌نمایند تا هم سرعت عمل و هم دقت در کارها افزایش یابد. از این جمله C.N.C ها رامی توان موردنظر قرار داد. در این مقاله یک نمونه C.N.C ازنوع مته یا به عبارتی مته اتوماتیک که با P.C قابل کنترل است مورد بررسی قرار می‌گیرد. این دستگاه در دو بعد الکترونیکی و برنامه نویسی کامپیوتری بحث خواهد شد، بطوریکه نحوه تعریف نقاط مورد نظر جهت سوراخ کاری و نیز نحوه انتقال نوک مته بر روی نقطه تعریف شده، نحوه کالیبراسیون اتوماتیک سیستم و نیز مدارات کنترل الکترونیکی و درایوهای مربوط به Step motor های کنترل کننده موقعیت مکانیکی مته، مورد بررسی قرار می‌گیرند.

دانلود مقاله طراحی C.N.C قابل کنترل با P.C – مهندسی برق

بخش سخت افزاری این دستگاه از طریق پورت موازی به کامپیوتر متصل می‌شود که نحوه نقل و انتقال داده هاو نیز اینترفیس با کامپیوتر در این مقاله بحث خواهد شد هدف از ارائه این مقاله جایگزینی صنعت ایرانی به جای صنعت وابسته خارجی است که ما را از تحمیل مخارج زیاد در صنایع مختلف و نیز وابستگی علمی و عملی نجات دهد.

در صنعت امروز، الکترونیک در اتوماسیون صنعتی از جایگاه ویژه ای برخوردار شده است. در این راستا دستگاه‌هایی طراحی شده‌اند که فقط با چند دستور معمولی و شفاف می‌توان خواست خود را به یک ماشین صنعتی تعریف نموده، حاصل آن را در خروجی دستگاه بعد از لحظاتی مشاهده کرد.

مطالعه بیشتر