دانلود پاورپوینت بتن و انواع آن

دانلود پاورپوینت بتن و انواع آن
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

شرح مختصر:

دانلود پاورپوینت بتن و انواع آن

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود پاورپوینت بتن و انواع آن می باشد که با فرمت ppt – قابل ویرایش در ۶۲ اسلاید در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد که به مدت یک هفته در ایمیل شما فعال خواهد ماند. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن دانلود پاورپوینت بتن و انواع آن

بتن به انگلیسی: (Concrete) در مفهوم وسیع به هر ماده یا ترکیبی که از یک ماده چسبنده با خاصیت سیمانی شدن تشکیل شده باشد اتلاق می‌شود. این ماده چسبنده عموما حاصل فعل و انفعال سیمانهای هیدرولیکی و آب می‌باشد. حتی امروزه چنین تعریفی از بتن شامل طیف وسیعی از محصولات می‌شود.

مواد تشکیل دهنده بتن:

سنگدانه‌ها در بتن تقریبا سه چهارم حجم آنرا تشکیل می‌دهند و سیمان یک چهارم.

آب (Water)

کیفیت آب در بتن از آن جهت حائز اهمیت است که ناخالصی‌های موجود در آن ممکن است در گیرش سیمان اثر گذاشته و اختلالاتی به وجود اورند. همچنین آب نامناسب ممکن است روی مقاومت بتن اثر نامطلوب گذاشته و سبب بروز لکه‌هایی در سطح بتن و حتی زنگ زدن آرماتور بشود.

در اکثر اختلاط‌ها آب مناسب برای بتن آبی است که برای نوشیدن مناسب باشدمعیار قابل آشامیدن بودن آب برای اختلاط مطلق نیست و ممکن است یک آب اشامیدنی به جهت داشتن درصد بالایی از یونهای سدیم و پتاسیم که خطر واکنش قلیایی دانه‌های سنگی را به همراه دارد، برای بتن سازی مناسب نباشد.

به عنوان یک قاعده کلی هر آبی که ph (درجه اسیدیته) آن بین ۶ الی ۸ بوده و طعم شوری نداشته باشد می‌تواند برای بتن مصرف شود. رنگ تیره و بو لزوما وجود مواد مضر در آب را به اثبات نمی‌رساند.

فهرست :

بتن چیست؟

مواد تشکیل دهنده بتن

معرفی انواع بتن

بتن با مقاومت بالا

بتن سبک

بتن پیش تنیده

بتن پس تنیده

بتن شفاف

بتن خود متراکم

بتن چیست؟
مواد تشکیل دهنده بتن
آب (Water)
مقدار آب مصرفی
عمل آوری
سنگدانه‌ها (Aggregates)
افزودنی‌ها (Admixtures]
تسریع کننده‌ها
کندگیر کننده‌ها
تقلیل دهنده‌های آب (روان کننده‌ها)
بتن با مقاومت بالا (HSC=High Strength Concrete)
خواص بتن با مقاومت بالا و موارد کاربرد آن :
نتیجه گیری :
بتن پیش تنیده
نداشتن خیز به سمت پایین در بتن پیش تنیده:
انواع بتن پیش تنیده:
انواع بتن:
وزن کمتر سازه بتن پیش تنیده:
آزمایش سازه قبل از بارگذاری در بتن پیش تنیده:
بتن سبک چیست؟
ویژگیها:
مزایا:

مطالعه بیشتر