پاورپوینت اصول طراحی HVAC

پاورپوینت اصول طراحی HVAC
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,500 تومان

شرح محتصر:

پاورپوینت اصول طراحی HVAC

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت اصول طراحی HVAC در حجم ۲۰ اسلاید قابل ویرایش در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد که به مدت یک هفته در ایمیل شما فعال خواهد ماند. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

پاورپوینت اصول طراحی HVAC

HVAC

به معنی گرمایش (heating)، ونتیلاسیون یا تهویه (ventilation) و تهویه مطبوع (air conditioning)، تکنولوژی ایجاد آسایش محیطی در فضای داخل ساختمان و خودرو می‌باشد. طراحی سیستم‌های HVAC یک شاخه اصلی از مهندسی مکانیک می‌باشد که بر اساس اصول ترمودینامیک، مکانیک سیالات و انتقال حرارت انجام می‌شود. تبرید (refrigeration) نیز گاهی به این زمینه اضافه می‌شود و به صورت خلاصه HVAC&R یا HVACR بیان می‌شود؛ ونتیلاسیون نیز گاهی حذف می‌شود و به آن HACR گفته می‌شود.
در طراحی ساختمان‌های متوسط تا بزرگ صنعتی، اداری و مسکونی مانند آسمان خراش‌ها که در آن شرایط امن و سالم ساختمان از نظر دما و رطوبت کنترل و از هوای تازه خارج استفاده می‌شود، HVAC اهمیت زیادی دارد.  گرمایش، ونتیلاسیون و تهویه مطبوع بر اساس اختراعات و اکتشافات نیکولای لووف (Nikolay Lvov)، مایکل فارادی (Michael Faraday)، ویلیس کریر (Willis Carrier)، روبن ترین (Reuben Trane)، جیمز ژول (James Joule)، ویلیام رانکین (William Rankine)، سادی کارنو (Sadi Carnot) و بسیاری دیگر بنا نهاده شده است.
نقطه شروع کار، تخمین بار سرمایش (cooling load) و بار گرمایش (heating load) با توجه به شرایط آب و هوایی مشخص شده در داخل و خارج ساختمان می‌باشد. با این حال قبل از انجام محاسبات بار گرمایش، لازم است مقدار هوای تازه مورد نیاز برای هر منطقه به صورت دقیق محاسبه شود، زیرا فشار دهی یک مبحث بسیار مهم در طراحی سیستم‌های HVAC است…..

شما می توانید این مجموعه را به روش های زیر دریافت نمایید.

۱- دریافت از طریق ایمیل

۲- دریافت از طریق دانلود

شما می توانید سفارش فایل را به روشهای زیر پرداخت نمایید.

۱- واریز به حساب یا کارت به کارت

۲- پرداخت آنلاین

مطالعه بیشتر