پروژه برند شهری ppt

پروژه برند شهری ppt
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

توضیحات فایل:

پروژه برند شهری ppt

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پروژه برند شهری در قالب فایل پاورپوینت ppt در حجم ۲۴ اسلاید آماده دانلود شده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

Image result for ‫پاورپوینت برند شهری‬‎

فهرست مطالب پروژه برند شهری :

مقدمه

تعریف و مفهوم

سیر تاریخی مطالعات برند شهر

میزگرد مباحث برند شهری

گزاره علمی و کاربردی

شاخصهای تاثیرگذار

اهداف

منابع و ماخذ

یکی از مفاهیمی که امروزه در مدیریت شهرها بکارگرفته می شود مفهوم برند شهری است.

برند شهر به صورت روزافزونی به مثابه دارایی مهم در راستای توسعه شهر و همچنین ابزاری اثربخش به منظور تمایز، بهبود جایگاه و افزایش نفوذ و اعتبار شهر، انگاشته می شود. ۲۰۰۹: ۵۲۰)  shworth & Kavaratzis,)جهانی سازی موجب تحرک جهانی منابع، سرمایه ها و انسان ها شده است.

از این رو رقابت شهرها به منظور جلب توجه، تمرکز، سرمایه، کسب و کار، بازدیدکنندگان، استعدادها و رویدادهای مهم شدت یافته است. ایجاد برند شهری به مثابه یک ابزار راهبردی جهت ایجاد مزیت رقابتی یک شهر، به یک کنش مرسوم تبدیل شده است.

تا از این طریق تاریخ، کیفیت محل، شیوه زندگی، و فرهنگ تبلیغ شود و فرصت، قدرت یا نفوذ شهر در محیط رقابتی افزایش یابد. Zhang & Xiaobin Zhao, 2009: 245)  ) راهبرد دشوار برندسازی شهری ایجاد هویتی برای شهر است که از گسترهای از متغیرهای مفهومی نظیر تاریخ، مردم شناسی، اقتصاد، سیاست و خط مشی ها توسعه یافته است.

یک شهر اغلب دارای پندارهای  قابل شناسایی خاص یا ارزشهای درونی ادراک شده از ساکنان آن است. برای مثال میلان به معماری، نیویورک به تنوع و پویایی، و توکیو به مدرن بودن شناخته می شود. برندسازی شهری، راهبردی است که به شهر هویتی فراموش نشدنی می دهد و ابزاری است که قادر است ارزش محوری شهر را به سرعت منتقل کند.

همچون تدوین چشم انداز، برندسازی شهری با چالش بزرگی مواجه است که ریشه در خلق و برجسته نمودن هویتی از ارزشهای متنوع دارد که همواره ملموس نیستند و لازم است علائق گروه های مختلف اجتماعی در شهر را نمایش دهند. (Merrilees et al., 2009: 363) برندسازی شهر باید این دغدغه را داشته باشد که چگونه فرهنگ، تاریخ، رشد اقتصاد، و توسعه اجتماعی، زیرساخت و معماری، مناظر و محیط با هم ترکیب شوند و یک هویت قابل فروش  خلق نماید که از سوی اکثر مردم پذیرفته شود.

مطالعه بیشتر