دانلود پرسشنامه شادکامی آکسفورد

دانلود پرسشنامه شادکامی آکسفورد
نوع فایل
word
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پرسشنامه شادکامی آکسفورد

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پرسشنامه شادکامی آکسفورد با فرمت WORD با قابلیت ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.

معرفی پرسشنامه شادکامی آکسفورد (Oxford Happiness  Questionnaire)

پرسشنامه شادکامی آکسفورد (OHI) است که معادل انگلیسی آن Oxford Happiness Inventory است. پر سشنامه شادکامی آکسفورد توسط آراگایل، مارتین و کراسلند در سال ۱۹۸۹ (۱۹۸۹Argyle, Martin, & Crossland, )، بر اساس پرسشنامه افسردگی بک (۱۹۷۶)، در دانشگاه آکسفورد انگلستان ساخته شده است. ۲۱ گویه این پرسشنامه از پرسشنامه فوق الذکر گرفته شده ومعکوس گردیده و ۱۱ گویه به آن اضافه شده است تا سایر جنبه های سلامت ذهنی را پوشش دهد.

نحوه نمره گذاری و تفسیر پر سشنامه شادکامی آکسفورد (OHI)

پر سشنامه شادکامی آکسفورد (OHI) دارای ۲۹ سوال است. نمره گذاری پرسشنامه شادکامی بر اساس طیف لیکرت چهار درجه ای است که آزمودنی باید بر طبق وضعیت فعلی خودش یکی از آن گزینه ها را انتخاب نماید.

روایی و پایایی

روایی این مقیاس درمطالعات مختلف ازجمله علیپورونوربالا (۱۳۸۵)تایید شده است، آرجیل ولو (۱۹۹۸) ضریب آلفای ۹۰ درصد را با۳۴۷ آزمودنی، فارنهایم وبرونیک (۱۹۹۹)ضریب آلفای ۸۷ درصد را با ۱۰۱آزمودنی ونوری (۱۳۸۱) با ۱۸۰ آزمودنی آلفای کرونباخ ۸۴ درصذ را به دست آورده اند.

در ایران علی پور ونور بالا (۱۳۸۵) با ۱۰۱ آزمودنی آلفای ۹۳ درصد را به دست آورده اند.

راهنمای خرید و دانلود پرسشنامه شادکامی آکسفورد

برای پرداخت از کلیه کارتهای عضو شتاب میتوانید استفاده نمائید.

بعد از پرداخت آنلاین لینک دانلود فعال و نمایش داده میشود ، همچنین یک نسخه از فایل همان لحظه به ایمیل شما ارسال میگردد. در صورت بروز هر مشکلی،میتوانید از طریق تماس با ما پیغام  بگذارید و یا در تلگرام با ما در تماس باشید.

مطالعه بیشتر