کتاب مهارت معلمی قرائتی با فرمت pdf

کتاب مهارت معلمی قرائتی با فرمت pdf
نوع فایل
pdf
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان
به زودی ...

توضیحات فایل

کتاب مهارت معلمی قرائتی با فرمت pdf

کتاب مهارت معلمی نوشته محسن قرائتی را از کتابفروشی های معتبر تهیه نمائید.

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل فایل pdf کتاب مهارت معلمی قرائتی تهیه شده و آماده دانلود شده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

در مقدمه این کتاب آمده است:

ارزش هر کار وابسته به انجام آن است. جراح و چاقوکش هر دو شکم را پاره می کنند؛ اما چون انگیزه شان متفاوت است، ارزش کارشان نیز متفاوت می شود.

ایمان به خدا، باور به حساب و کتاب، اعتقاد به امدادهای الهی در دنیا و پاداش های الهی در آخرت، توجه به زندگینامه ایثارگران، ایجاد رقابت بین دوستان باانگیزه یا بی انگیزه، بهره مندی از تشویقات اجتماعی، آشنایی با زندگی افراد موفق، داشتن همکاران باوفا، تلاش برای دسترسی به امکانات و سود بیشتر، انتخاب حرفه های نیاکان، اهتمام به تفریح و ورزش بهنگام، تلاش برای دسترسی به امکانات و سود بیشتر از جمله مواردی در این کتاب عنوان شده که در صحنه های اقتصادی،فرهنگی، سیاسی و اجتماعی به انسان انگیزه می دهند و نبود آنها انسان را دچار بی انگیزگی می کند.

در این کتاب می خوانیم: افراد بی انگیزه دلائلی برای کم کاری خود می آورند و هر بر بهانه ای می تراشند؛ مثلا می گویند: مزدمان کم است، با ما مشورت نمی کنند، ابزار مناسب نداریم، اختیارات مان محدود است، از ما نامی برده نمی شود، نظارتی بر کارهایمان نیست،مهارتی به ما نیاموخته اند، فلان شخص یا فلان چیز مانع است، این کار با روحیه مان سازگار نیست، به پیشنهاد و انتقاداتمان توجهی نمی شود، ما را تحقیر می کنند، گرفتاری خانوادگی داریم، و امثال این حرف ها و دلیل ها. ولی آنچه همه این نواقص را جبران می کند، ایمان و توکل به خداست. انسان مومن با خود می گوید:«اگرچه امروز مردم و مسئولین قدر مرا نمی شناسند، اما خداوند نخواهد گذاشت که کار من ضایع شود.» او با توکل و قناعت و صبر و یاد خدا، دل خود را در مقابل انواع بی مهری هایی که سبب بی انگیزگی می شود، تسلی می دهد.

کتاب حاضر در ۸ فصل به شرح ذیل پیرامون مهارت تدریس معلمی تدوین شده است:

۱ ـ ارزش و امتیاز کار معلمی
۲ ـ صفات معلم
۳ ـ وظایف معلم
۴ ـ باید و نبایدهای معلمی
۵ ـ مهارت ها و شیوه های معلمی
۶ ـ محتوا و متون آموزشی
۷ ـ مخاطب شناسی
۸ ـ اصول و نکات کاربردی

مطالعه بیشتر