کتاب قصه عشق استرنبرگ ppt

کتاب قصه عشق استرنبرگ ppt
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

توضیحات فایل:

کتاب قصه عشق استرنبرگ ppt

کاربران گرامی ،محتوای این فایل شامل پاورپوینت کتاب قصه عشق ( نگرشی تازه به روابط زن و مرد) نویسنده استرنبرگ می باشد که در حجم ۲۹ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است.در صورت تمایل می توانید این محصول را از وبسایت خریداری و دانلود نمایید.

پاورپوینت کتاب قصه عشق استرنبرگ 

چرا برخی از روابط صمیمانه به موفقیت می انجامد و برخی با شکست مواجه می شود ؟
چرا من و نه کس دیگری انسان خاصی را دوست میدارد و انسان دیگری را دوست نمیدارد ؟
چرا من و نه کس دیگری قادر است با انسان خاصی رابطه عاشقانه برقرار کند و نه با انسان دیگری
چرا عشق ما به کسانی دوام می آورد و به کسانی دوام نمی آورد ؟

قصه عشق می گوید :

ما انسانها گرایش داریم عاشق کسانی شویم که قصه هایشان با قصه ما یکی است و یا مشابه آن است . از جنبه هایی مثل خود ما هستند از جنبه هایی با ما متفاوتند اگر از سر اتفاق عاشق کسی شویم که قصه ای کاملاً متفاوت داشته باشد = رابطه ما و عشق ما متزلزل می شود برای شناخت رفتار زوجین یک راه وجود دارد :

اینکه با دقت نگاه کنیم و ببینیم روایت هر کدام از آنها از قصه عشق چیست و از آن چگونه برداشتی دارند .

برای مثال : کسی دلبسته زندگی رمانتیک و رویایی است اما در عمل می بیند که درگیر یک داستان رزمی شده است . کسانی هم که دلبسته داستان رزمی اند از روایت رمانتیک عشق دیگری دلزده و خسته می شوند . اگر قصه هر دو رزمی باشد = برای هر دو کارایی دارد .

انسانها همیشه درگیر ماجراهای عاشقانه اند : از این رو پیوسته کسانی هستند که در پی درک و بهبود تحول روابط صمیمانه خویشند .

بسیار آدمها مدتی در ابتدای آشنایی فکر می کنند که عشق واقعی خود را دریافته اند اما پس از مدتی به تدریج که با یکدیگر آشنا میشویم ،شروع به فرافکنی افکار و احساسات خود میکنیم ( یعنی فردی را که کسب کرده ایم + کوله بار عاطفی گذشته مان ) بعد دیگران را درسایه این اندیشه ها و احساسات میبینیم .

در عین اینکه فکر می کنیم که طرف را خوب شناخته ایم = تنها کاری که نکرده ایم شناخت آن دیگری است . ما با او در حال خلق یک داستان هستیم که بیشتر شبیه شخصیتی است که تصور می کنیم با آن کس باید باشد ….

مطالعه بیشتر