جزوه سنجش و اندازه گیری در تربیت بدنی

جزوه سنجش و اندازه گیری در تربیت بدنی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
8,900 تومان

توضیحات فایل:

جزوه سنجش و اندازه گیری در تربیت بدنی

کاربران گرامی ،محتوای این فایل شامل جزوه سنجش و اندازه گیری جهت آمادگی آزمون دکتری رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی گرایش فیریولوژی ورزشی به همراه تست ها و پاسخ تشریحی می باشد که با فرمت pdf در ۳۰۹ صفحه تهیه و تدوین گردیده است.

جزوه آمار ،سنجش و اندازه گیری(مجموعه تربیت بدنی) بر اساس دو منبع کتاب سنجش و اندازه گیری در تربیت بدنی و علوم ورزشی دکتر محمود شیخ و همکاران و کتاب سنجش و ارزشیابی در تربیت بدنی دکتر هادوی

بخشی از متن جزوه:

فصل اول: تعاریف آمار، ارزشیابی و اندازه گیری

امار عبارت است از مجموعه ای از فنون با روشهای ریاضی برای جمع آوری، تنظیم تحلیل و تعبیر و عددی، آمار ابزار اساسی سنجش و اندازه گیری است

ارزشیابی

فلسفه ارزشیابی رسیدن به اهداف غایی آموزش و پرورش و در نهایت جامعه است. ارکان مهم آموزش و پرورش عبارتند از هدف، برنامه روش وسایل آموزشی، ارزشیابی.

ارزشیابی تعیین ارزش یا داوری یا فرآیند سازمان یافته برای جمع آوری، تحلیل و تفسیر اطلاعات و تفسیرنتایج سنجش و اندازه گیری است.

به عبارت دیگر، دادن مفهوم و محتوا به اطلاعات حاصل از اندازه گیری و سنجش.

ارزشیابی فرآیندی است که از اندازه گیری ها استفاده می کنند و مقصود از اندازه گیری، گرد آوری اطلاعات است در فرایند ارزشیابی اطلاعات بر طبق استانداردهای معینی تفسیر می شود تا تصمیم گیری بر اساس آنها میسر باشد. آشکار است که موفقیت ارزشیابی به کیفیت اطلاعات گردآوری شده بستگی دارد. فرآیند اندازه گیری اولین گام درارزشیابی است. نکته مهم اینکه تا آزمون نباشد، اندازه گیری مفهوم پیدا نمی کند و چنانچه آزمون و اندازه گیری انجام نشود. امر ارزیابی مقدور نخواهد بود هدف از ارزشیابی تسهیل در تصمیم گیری منطقی است.و تعیین هدفها اولین گام در فرایند ارزشیابی است….

رشته مدیریت ورزشی دکتری سراسری نیمه متمرکز شامل گرایش تربیت بدنی – مدیریت ورزشی می باشد. تمامی فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد در رشته های تربیت بدنی و علوم ورزشی امکان شرکت در آزمون دکتری رشته تربیت بدنی – مدیریت ورزشی را دارند.

درس های آزمون دکتری سراسری رشته تربیت بدنی – مدیریت ورزشی به شرح زیر می باشد:

درس های آزمون اختصاصی: آمار، سنجش و اندازه گیری در تربیت بدنی، مدیریت رویدادها و اماکن و تأسیسات ورزشی، اصول و مبانی مدیریت در سازمان ورزشی، بازاریابی ورزشی (در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد)

درس های آزمون عمومی: زبان انگلیسی و استعداد تحصیلی

مطالعه بیشتر