نکات مهم کتاب اقتصاد خرد دکتر محسن نظری

نکات مهم کتاب اقتصاد خرد دکتر محسن نظری
نوع فایل
pdf
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

توضیحات فایل:

نکات مهم کتاب اقتصاد خرد دکتر محسن نظری

دانشجویان و کاربران گرامی ،محصول مورد نظر شامل ۳۳۳ نکات مهم کتاب اقتصاد خرد دکتر محسن نظری می باشد که با فرمت pdf با کیفیت عالی در ۲۰ صفحه تهیه و تدوین گردیده است که پس از پرداخت انلاین ،می توانید این محصول را دریافت و دانلود نمایید.

خلاصه کتاب اقتصاد خرد دکتر محسن نظری (۳۳۳ نکته مهم)

۳۳۳نکته مهم خلاصه کتاب اقتصاد خرد( دکترمحسن نظری ) که توسط رتبه برتر کشوری رشته مدیریت بازرگانی تهیه شده و جزوه شخصی ایشان می باشد، تمامی نکات مهم کتاب درسی و تمامی تست های کتاب درسی بررسی شده و نکات مهم درسی و تستها را در این ۳۳۳ نکته مهم ادغام نموده ایم ، با توجه به اهمیت درس اقتصاد خرد در کنکور کارشناسی ارشد مدیریت و سؤالات استخدامی مدیریت و اهمیت این کتاب درسی برای دانشجویان و دانش پژوهان مدیریت ، این جزوه غنی ، کامل و جامع برای شما عزیزان جمع آوری شده تا شما با مطالعه این مطالب مهم ، تمامی نکات مهم کتاب درسی و نکات مهم تستهای کتاب را از بر نمائید، با یک بار مطالعه این نکات به اهمیت و غنای مطالب اشاره شده پی خواهید برد، ضمناً برای به خاطر سپاری بهتر مفاهیم، نکات مهم به صورت ۳ رنگ تهیه شده است.

بخشی از متن:

مقدمه

۱) علم اقتصاد : علم تخصیص بهینه منابع کمیاب است. کمیایی مهمترین موضوع علم اقتصاد می باشد.

۲) منظور از تخصیص بهینه در علم اقتصاد ، تخصیصی است که ما را به هدف با اهدافمان بیشتر نزدیک نماید.

۳) بهینه بودن تخصیص به اهداف هر فردی بستگی دارد.

۴) منابع اقتصادی : په منابعی گفته می شود که کمیاب پاشد .( نشانه قیمت داشتن یک محصول )

۵) منابع غیر اقتصادی : به منابعی گفته می شود که فراوان باشند .( نشانه رایگان بودن یک محصول)

۶) منابع غیر اقتصادی در اقتصاد بررسی نمی شوند، زیرا لازمه بررسی اقتصاد یک مسئله کمیاب بودن آن است.

۷) محور مرکزی بحمت های اقتصادی کارایی است.

۸) نظام اقتصاد آزاد : نظامی است که مبتنی بر مکانیسم عرضه و تفاضا قیمت ، مالکیت خصوصی ، رقابت و آزادی فعالیت اقتصادی و نفش محدود دولت است.

۹) نظام اقتصاد متمرکز: نظامی است که همه تصمیم ها توسط دولت اتخاذ می گردد.

۱۰) نظام اقتصاد مختلط :نظامی است که مکالیسم بازار را قبول دارد ولی به دخالت دولت برای بهبود توزیع در آمد و تهیه کالاهای مطلوب جامعه معتقد است.

۱۱) از نظر این نظام اقتصادی، در درجه اول باسخ ۳ سؤال باید توسط مکانیسم بازار پاسخ داده شود ولی دولت نیز در مواردی که توزیع در آمد با ثروت مطلوب برقرار نمی باشد ، در مکانیسم بازار دخالت محدود می کند.

مطالعه بیشتر