دانلود پاورپوینت ارگونومی در فضای بازی کودکان

دانلود پاورپوینت ارگونومی در فضای بازی کودکان
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت ارگونومی در فضای بازی کودکان

کاربران گرامی ،این فایل حاوی مطالعه کامل ارگونومی در فضای بازی کودکان می باشد که با فرمت پاورپوینت در ۲۱ اسلاید تهیه و تدوین گردیده است.

دانلود پاورپوینت ارگونومی در فضای بازی کودکان

بخشی از متن پاورپوینت:

مقدمه

آفتاب ، چمن ، گل ، شن و ماسه کودکان را تشویق به تحرک و بازی می کند. مهمترین هدف هنگام احداث فضاهای بازی ایجاد فضاهایی سالم با ابعاد کافی برای این منظور می باشد . دنیایی مخصوص کودکان که با منطق ، خواسته ها ونوع فعالیت آنها مطابقت داشته باشد. کودکان خطر را احساس نمی کنند به همین دلیل تامین امنیت نخستین اصلی است که در احداث این فضاها باید در نظر گرفته شود . در این جزوه بحثی کلی در مورد انتخاب محل ، کف سازی و… استفاده ارائه گردیده است .بدیهی است جزئیات کاربردی در زمینه وسایل بازی جزو مسایل فنی می باشد .

ایمنی سازی فضای بازی کودکان

کودک شما در حال رشد است و کم کم  احساس می کند که دیگر یک کودک نیست ؛  او می خواهد قدرت خود را آزمایش  کند و استقلال تازه شکفته خود را با دویدن ، پریدن و بالارفتن به نمایش بگذارد.زمین بازی محل مناسبی برای این احساس اوست که خطرات زیادی در این مکان ها پنهان است  این مکان ها گوشه های تیز ، سطوح سخت ونا هموار به چشم می خورد.

بروی وسایل بازی نقاط برجسته ، گوشه ها و لبه های تیزی وجود دارند که باعث برش و یا سوراخ شدن پوست کودکان میشود

این گوشه های تیز باید از بین بروند و حذف شوند و لبه های فلزی باید با استفاده از محافظ های مخصوص و تجهیزات ایمنی  محافظت شوند. همچنین باید دقت شود که سطوح چوبی باید صاف و بدون تراشه باشند.

به لبه های جدول که معمولاً در کنار محوطه محل های بازی هستند بسیار توجه کنید.

فهرست مطالب پاورپوینت:

مقدمه
انتخاب مکان
کف زمین بازی
آب در زمین بازی
جنس وسایل بازی
ایمنی سازی فضای بازی کودکان
ایده هوشمندانه در طراحی فضای بازی کودکان
استفاده از وسایل نرم و انعطاف پذیر برای بازی کودکان

مطالعه بیشتر