دانلود جزوه نثر عربی ۲ گزیده هایی از نثر مصنوع عربی

دانلود جزوه نثر عربی ۲ گزیده هایی از نثر مصنوع عربی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه نثر عربی ۲ گزیده هایی از نثر مصنوع عربی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جزوه نثر عربی ۲ گزیده هایی از نثر مصنوع عربی (نهج البلاغه،مقامات حریری) تالیف عباس اقبالی در ۱۹۹ صفحه آماده دانلود شده است که می توانید پس از پرداخت هزینه به صورت آنلاین، جزوه را دریافت کنید. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

دانلود جزوه نثر عربی ۲ گزیده هایی از نثر مصنوع عربی

بخشی از متن جزوه:

مقدمه

کلمه ی مقامه با مقامه در معانی مختلف به کار رفته است از جمله: به معنی جای نشستن، مجلس و بیان سرگذشت، خطبه با سخنان أشبی به نثر فنی و مصرع توأم با اشعار و امثال و مشحون به صنایع بدیعی اعم از لفظی و معنوی (دهخدا ۱۳۷۳ش. ۱۳. ۱۸۸۰)

در هنر مقامه نویسی، نام مقامه و راوی و قهرمان مقامه از عناصر برجسته این هنر ادبی اند. تام هر مقامه یا ماخوذ از مکانی است که ماجرای آن مقامه در آن روی داده مانند “مقامه صنعانیه”، “مقامه | موصلیه.” و یا از موضوعی بر گرفته شده که محور آن مقامه است مانند مقامه دیناریه و مقامه الکدیه. راوی مقامه که ماجراها از زبان او تقل می شود مردی است نکته دان، خوش مشرب که در پی دریوزگی، ناشناس می گردد و از شهری به شهر دیگر سفر می کند، گاه تعلیم می دهد و گاه بر منبر سخن می راند.مقامات معمولا با وصفی است یا علمی یا فکاهی، گاه نیز جنبه ادبی و با فلسفی دارند و با تمثیلی است از حیات اجتماعی و گاه صورت پند و اندرز دارند.

 مبتکر فن مقامات

مورخان ادب عرب از قدیم و جدید عقیده دارند که واضع و مبتکر فن مقامات بدیع الزمان همدانی (۳۹۸۳۵۸ هجری) است و “حریرى” مقامات خود را که پنجاه عدد است به تقلید از او آفریده است.یک مقامات حریری از نظر سجع و ازدواج، شیوه داستانسرایی و هنر ورزی همانند مقامات بدیع الزمان است .(زگی مبارک، ص ۲۴۵)…..

مطالعه بیشتر