دانلود پرسشنامه الگوهای ارتباطی زوجین با فرمت ورد

دانلود پرسشنامه الگوهای ارتباطی زوجین با فرمت ورد
نوع فایل
word
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پرسشنامه الگوهای ارتباطی زوجین با فرمت ورد

کاربران گرامی ،و دانش پژوهان ارجمند در این بخش دانلود پرسشنامه الگوهای ارتباطی زوجین با فرمت ورد در ۶ صفحه آماده دانلود گردیده است.در صورت نیاز می توانید این محصول را از وبسایت خریداری و دانلود نمایید.

شرح مختصر:

این پرسشنامه یک ابزار خودسنجی نسبتاً جدید است که به منظور برآورد ارتباط زناشویی زوجین طراحی شده است. CPQ از ۳۵ سوال تشکیل شده است و رفتارهای زوجین را در طی سه مرحله تعارض زناشویی برآورد می کند. این مراحل عبارتند از الف- هنگامی که مشکلی در رابطه زوجین بوجود می آید، ب- در طول بحث راجع به مشکل ارتباطی و ج- بعد از بحث راجع به مشکل ارتباطی. زوجین هر رفتار را روی یک مقیاس ۹ درجه ای لیکرت که از ۱ (اصلاً امکان ندارد) تا ۹ (خیلی امکان دارد) تنظیم شده، درجه بندی می کنند.

ارتباط زناشویی عبارتست از فرآیندی که در طی آن زن و شوهر چه به صورت کلامی در قالب گفتار و چه به صورت غیرکلامی در قالب گوش دادن،مکث،حالت چهره و ژست های مختلف با یکدیگر به تبادل احساسات و افکار می پردازند.یکی از راه های نگریستن به ساختار خانواده توجه به الگوی ارتباطی زوجین یعنی کانال های ارتباطی که به وفور در یک خانواده اتفاق می افتد الگوهای ارتباطی گفته می شود و مجموعه این الگوها شبکه ارتباطی خانواده را شکل می دهند.

روایی و پایایی پرسشنامه

قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می­گیرد یعنی اینکه ابزار اندازه­ گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می­دهد.روایی و پایایی این پرسشنامه در پژوهش عبادت پور ذکر شده است.

دریافت پرسشنامه الگوهای ارتباطی زوجین 

تعداد گویه ها: ۳۵ عدد

نمره گذاری: دارد

طیف: لیکرت ۹ گزینه ای

روایی:دارد

پایایی:دارد

نوع فایل: Word

مطالعه بیشتر