دانلود گزارش کارورزی ۴ (درس پژوهی) با فرمت ورد

دانلود گزارش کارورزی ۴ (درس پژوهی) با فرمت ورد
نوع فایل
word
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

توضیحات فایل:

دانلود گزارش کارورزی ۴ (درس پژوهی) با فرمت ورد

کاربران گرامی ، محتوای این فایل شامل نمونه گزارش کارورزی ۴ (درس پژوهی) با فرمت ورد در ۳۹ صفحه می باشد که پس از پرداخت آنلاین ،میتوانید این محصول را دریافت و دانلود نمایید.

فهرست مطالب نمونه گزارش کارورزی ۴ (درس پژوهی)  :

چکیده……………………………………………………………………۵

مقدمه……………………………………………………………………۶

فصل اول

بخش اول: کاربرگ ها (طراحی واحد یادگیری)………………………….. ۸

بخش دوم :اجرای واحد یادگیری

گزارش تدریس اول……………………………………………………….۲۵

گزارش تدریس دوم……………………………………………………….۲۸

فصل سوم :

گزارشی از ترم چهار……………………………………………….۳۲

نقد فیلم تدریس دوستان…………………………………………………۳۵

گزارشی از همایش………………………………………………….۳۷

چکیده

یکی ازراهکارهای عملیاتی در سند تحول بنیادین آموزش وپرورش،گسترش فرهنگ تفکر و پژوهش محوری و ایجاد شبکه های فعال پژوهشی درنظام تعلیم و تربیت است تانظام آموزشی با تحولات جهانی در عرصه های علمی،فناوری و… همگام باشد. این راهکار نیازمند معلمانی خردمند ، خلاق و نوآوری است که روحیه ی کنجکاوی و پژوهشگری داشته باشند و از روشهای نوین در فرایند یاددهی- یادگیری استقبال کنند تا بتوانند دانش آموزانی پژوهش گر تربیت نمایند.یکی از روشهایی که امروزه اکثر نظامهای آموزشی دنیا برآن متمرکز شده اند،فرایند درس پژوهی است که موجب پرورش حرفه ای معلم میشود.لذا در این ترم از کارورزی با گروه درس پژوهی به بررسی یک فصل از کتاب فارسی سوم پرداختیم و پس از تشکیل جلسات متعدد با گروهمان ، نقشه ذهنی محتوا را طراحی کردیم و سپس با کمک نقشه ذهنی طرح درسمان را نوشته و در گروه آن را نقد کرده و پس از رفع اشکالات، طرح درس را به اجرا در آوردیم و در نهایت به نقد و ارزیابی اجرا در گروه پرداخته و نواقص کار را اصلاح کردیم و طرح را دوباره اجرا کردیم. در پایان گزارشی از تمام مراحل نوشته شد.

مقدمه

درس پژوهی رویکرد نوین در نظام آموزشی مدارس بسیاری ازکشورهاست. امروزه در چین،انگلستان،ژاپن،آمریکا و آفریقای جنوبی از این فرایند برای غنی سازی فرایند یادگیری بهره برداری میکنند وبرای تحول در آموزش و پرورش،اصلاحات آموزشی را در گرو توانمندسازی معلم وغنی سازی فرایند یاد دهی- یادگیری میدانند و بر اجرای آن درمدارس متمرکزشده اند و برخی مانند ژاپن و آمریکا از اجرای آن در مدارس بسیار رضایت دارند (محمدی، ۱۳۹۴)….

مطالعه بیشتر