دانلود بیوشیمی کروماتین دکتر بهزاد لامع راد pdf

دانلود بیوشیمی کروماتین دکتر بهزاد لامع راد pdf
نوع فایل
pdf
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

توضیحات فایل

دانلود بیوشیمی کروماتین دکتر بهزاد لامع راد pdf

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جزوه و نمونه سوالات بیوشیمی کروماتین مناسب دانشجویان ارشد بیوشیمی به زبان فارسی با فرمت pdf با کیفیت عالی در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است که می توانید پس از پرداخت هزینه به صورت آنلاین، این محصول را دریافت کنید. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.

عنوان: بیوشیمی کروماتین
مقطع: کارشناسی ارشد زیست شناسی پیام نور
نویسندگان : دکتر بهزاد لامع راد، دکتر شهریار سعیدیان و عباس گل بداق

دانلود جزوه و نمونه سوالات بیوشیمی کروماتین کارشناسی ارشد زیست شناسی پیام نور برای دانشجویان ارشد بیوشیمی

مقدمه

اگر ساده ترین موجود زنده در تغییرات اجتناب ناپذیری که شرایط محیطی برای او فراهم کرده، قرار گیرد باید با آن روبرو شود. این شرایط تغییرات حرارتی، pH ، قابلیت دستیابی به مواد غذایی و غیره است. مسیرهای متابولیکی ممکن است برای یک مجموعه ای از شرایط برای موجود خاصی مناسب به نظر برسد، اما برای موجود دیگر غیر ضروری یا حتی زیان آور باشد.

ما اکنون می دانیم که موجودات زنده معمولاً با این مطالبات زیست محیطی از طریق تنظیم بیان ژن های اختصاصی خود را با آن وفق می دهند. برای مثال اگر موجود زنده در محیطی به طور موقت فاقد قند گالاکتوز زندگی کند، معلوم است که انرژی کمی تولیدمی نماید، لذا شروع به ساختن آنزیم های مورد نیاز برای متابولیزم گالاکتوز می کند. وقتی گالاکتوز در محیط فراهم شد، بایدسنتزاین آنزیم هارا قطع کند.

نقاط کنترل بالقوه

هدف نهایی از تنظیم ژن معمولاً تغییر مقدار پروتئین خاص یا گروهی از پروتئین ها است. به طور کل، این پروتئین ها هستند که بسیاری از عملکردهای مورد نیاز سلول زنده را تأمین می کنند. بنابراین واضح است که حتی از نمودار ساده ای مثل شکل ۱ چند نقطه برای کنترل مسیر از ژن به پروتئین وجود داشته باشد. این نقاط به صورت زیر هستند:

شروع نسخه برداری – کنترل می تواند توسط میزان سرعت پیوند مولکول پلیمراز به ژنی که می خواهد نسخه برداری شود، صورت گیرد. این اولین نقطه کنترل است و معمولاً اولین کنترل دستور کار برای سایر نقاط کنترل را صادر می کند. اگر ژن خاموش باشد، پس سایر نقاط کنترل حذف می شوند.

مطالعه بیشتر