پاورپوینت کاربرد مهندسی ارزش در بهبود طراحی پروژه های ساختمانی

پاورپوینت کاربرد مهندسی ارزش در بهبود طراحی پروژه های ساختمانی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

توضیحات فایل:

پاورپوینت کاربرد مهندسی ارزش در بهبود طراحی پروژه های ساختمانی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت کاربرد مهندسی ارزش در بهبود طراحی پروژه های ساختمانی در ۴۳ اسلاید قابل ویرایش می باشد که پس از پرداخت انلاین،می توانید این محصول را از وبسایت دریافت و دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت کاربرد مهندسی ارزش در بهبود طراحی پروژه های ساختمانی،بخشی از متن چند تا اسلاید را قرار می دهیم .

محتوای اسلاید ۳

چکیده

کیفیت طراحی ساختمان تاثیر بسزایی در افزایش ارزش ساختمان دارد و کارفرمایان سعی در افزایش ارزش ساختمان از طریق بهبود طراحی دارند، برای نیل به این هدف دو روش پیش روی هر کارفرماست. روش نخست، انتخاب مشاور با صلاحیت برای طراحی و واگذاری مسئولیت طراحی به آن و روش دوم، تولید گزینه های متعدد طراحی، از طریق روشهایی همچون مهندسی ارزش است. روش دوم، تولید گزینه های بهتر را با توجه به نیازهای خاصی کارفرما و با تمرکز بر حلقه های مفقوده ارزش و تفکر گروهی امکانپذیر می کند.

محتوای اسلاید ۱۰

ارزش محصول عموماً به روش های زیر و از طریق گروه های آموزش دیده قابل بهبود است:

– تشخیص هزینه های غیر ضروری

– خلق گزینه های مختلف

– خلق ایده های نوین و به کارگیری نوآوری و خلاقیت

– بهینه کردن منابع

– ساده سازی روش ها و رویه ها

– حذف  یا اصلاح عناصری که برای کارکردهای مورد نیاز ضروری نیست.

– بهبود در شکل و ظاهر و جذابیت و نمایی ظاهری برای جلب نظر مشتری.

محتوای اسلاید ۴۲

در این پژوهش با مطالعات کتابخانه ای فهرستی از معیارهای ارزیابی طرح های ساختمانی تهیه شد. سپس از طریق مصاحبه، نظر ۱۰ نفر از اساتید معماری و عمران دانشگاههای تهران، درباره معیارهای تعریف شده، جمع آوری شد: صرفه جویی در انرژی، قابلیت دسترسی، تأمین خواسته های کارفرما، کارایی پلان، پایداری، ایمنی، زیبایی، عملکرد انسانی، توسعه پذیری، اجرایی بودن طرح، هزینه اولیه، هزینه دوره عمر، محیط زیست، و استفاده بهینه از زمین، در ادامه کارگاه مهندسی ارزش برای بررسی یک نمونه تشکیل شد. در این کارگاه با استفاده از معیارهای ارزیابی طرح های ساختمانی و روش تحلیل سلسله مراتبی، دو گزینه طراحی را ارزیابی و گزینه ارزشمندتر را انتخاب کردیم.

مطالعه بیشتر