دانلود خلاصه کتاب مبانی زوج درمانی و خانواده درمانی دکتر نظری

دانلود خلاصه کتاب مبانی زوج درمانی و خانواده درمانی دکتر نظری
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود خلاصه کتاب مبانی زوج درمانی و خانواده درمانی دکتر نظری

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی در این بخش پاورپوینت خلاصه مبانی زوج درمانی و خانواده درمانی بر اساس کتاب دکتر علی محمد نظری منبع رشته روانشناسی پیام نور در ۳۴ اسلاید قابل ویرایش در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است که می توانید پس از پرداخت هزینه به صورت آنلاین، این محصول را دریافت کنید. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت خلاصه مبانی زوج درمانی و خانواده درمانی علی محمد نظری ،متن چند تا اسلاید را قرار می دهیم .

محتوای اسلاید ۷

فصل اول………………………………………………….مفاهیم اساسی زوج وخانواده

فصل دوم……………………………………………عوامل روانشناختی در رابطه زوجها

فصل سوم………………………………………….مسائل ارتباطی و مسائل جنسی زوجها

فصل چهارم………………………………………………………….زوجها هر دو شاغل

فصل پنجم………………………………………………………………رضایت زناشویی

فصل ششم…………………………………….مروری برنظریه ی خانواده و زوج درمانی

محتوای اسلاید ۴

مفهوم خانواده

خانواده به عنوان یک سیستم اجتماعی و فرهنگی تلقی می شود که در کنار همه خصوصیات دیگرش ،دارای مجموعه ای از قواعد است و هر یک از اعضایش نیز نقش خاصی دارد.اعضای این سیستم با هم رابطه ای عمیق وچند لایه دارند.در این سیستم حلقه های عاطفی قدرتمند پایدار و متقابلی افراد را به هم گره زده است.اغلب اوقات اعضا از طریق تولد یا ازدواج در این سیستم وارد می شود.

محتوای اسلاید ۱۲

تعارض های رابطه ی زوج با نیازهای فردی

بعضی ازانسانها به این منظورهمسر اختیار می کنند که نقص های موجود در خودشان را برطرف کنند در این گونه موارد حد اقل درابتدا رابطه در جهت تکامل وسلامت حرکت نمیکند.برای افرادی ک شدیدا مستقل یا خود محور هستند فکر کردن به نیازهای شخص دیگر و همراهی کردن با او به منظور مرتفع نمودن نیازهایش به منزله زندانی شدن است.

محتوای اسلاید ۱۷

اسطوره ها رابطه زوج را به چالش می کشند

به عبارتی اسطوره ها آموخته شده و اکتسابی هستند. بعد از ازدواج بعضی از این اسطوره ها حذف شده و بعضی از آنها باقی می مانند. در صورتی که اسطوره ها ی منفی باقی بماند سلامت رابطه ی زوج را به خطر می اندازند.بعضی از اسطوره ها بقایای پیام های خانواده های اولیه واصلی هستند که والدین آنها آنها را بدونه این که آگاهی داشته باشند ،به فرزندانشان آموزش داده اند.

مطالعه بیشتر