پاورپوینت ارزیابی سلامت جنین حجم ۴۳ اسلاید

پاورپوینت ارزیابی سلامت جنین حجم ۴۳ اسلاید
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
6,900 تومان

توضیحات فایل:

پاورپوینت ارزیابی سلامت جنین حجم ۴۳ اسلاید

کاربران گرامی ،در این بخش پاورپوینت جامع و کامل ارزیابی سلامت جنین با فرمت pptx در حجم ۴۳ اسلاید قابل ویرایش آماده دانلود گردیده است که پس از پرداخت انلاین،می توانید این محصول را از وبسایت دریافت و دانلود نمایید.

جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت ارزیابی سلامت جنین ،بخشی از متن چند تا اسلاید را قرار می دهیم .

محتوای اسلاید ۳

مهمترین مولفه برای ارزیابی سلامت جنین بررسی و کنترل FHR است و ساده ترین روش آن سمع به وسیله گوشی است. در زمان زایمان باید بلافاصله بعد از ختم انقباض رحمی ، FHR به مدت ۱ دقیقه (حداقل برای مدت ۳۰ ثانیه) شمارش شود.FHR در حاملگی بی عارضه در مرحله اول لیبر حداقل هر ۳۰ دقیقه و در مرحله دوم هر ۱۵ دقیقه باید کنترل شود.در حاملگی های پرخطر مرحله اول هر ۱۵ دقیقه و مرحله دوم هر ۵ دقیقه ضربان قلب باید کنترل شود یا بهتر است جنین تحت مانیتورینگ الکترونیک دائمی قرار بگیرد.

محتوای اسلاید ۶

علل برادی کاردی

وضعیت اکسی پوت خلفی و عرضی

اسیدوز جنین

هیپوترمی مادر

مصرف بتابلوکر

پیلونفریت

بلوک سرویکال

پرولاپس بندناف

دکولمان جفت

حالات پرفیوژن مادر نظیر خونریزی

سندرم هیپوتانسیون طاق باز

بلوک قلبی و برخی از عفونتهای ویروسی نظیرCMV

محتوای اسلاید ۳۲

حرکات جنین

فعالیت تحریک نشده ی غیرفعال جنین در ۷ هفتگی شروع می شود و تا پایان حاملگی حالت پیچیده تر و هماهنگ تری پیدا می کند.درک اولین حرکت جنین در هفته ی ۱۶ حاملگی در خانم های مولتی پار و در هفته ی ۱۹ حاملگی در خانم های نولی پار روی می دهد، که اصطلاحاً به آن تسریعQuickening ) ) گفته می شود. در هفته ۲۰ حاملگی حدود ۸۰ % مادران قادر به درک و شناسایی حرکت جنین خود هستند.

کاربرد بالینی:

احساس ۱۰ حرکت جنین در عرض ۲ ساعت طبیعی در نظر گرفته می شود.در یک روش دیگر به زن حامله اموزش داده می شود به مدت یک ساعت در روز حرکات جنین را بشمارد و اگر این تعداد معال یا بیشتر از تعداد پایه قبلی بود شمارش انجام گرفته اطمینان بخش است.(ویلیامز)

کالج متخصصان زنان مامایی امریکا: از هفته ۲۸ احساس حرکات مشخص در عرض ۲ ساعت به تعداد ۱۰ حرکت اطمینان بخش است.در هفته ۳۲ حاملگی حداکثر حرکات جنین ۱۲ حرکت در ساعت است که به تدریج از تعداد حرکات کاسته می شود.در سه ماهه سوم تکامل حرکات جنین تقریبا تا هفته ۳۶ حاملگی تداوم پیدا می کند .

مطالعه بیشتر