پاورپوینت قوانین دیوان محاسبات و محاسبات عمومی کشور

پاورپوینت قوانین دیوان محاسبات و محاسبات عمومی کشور
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
6,000 تومان

توضیحات فایل:

پاورپوینت قوانین دیوان محاسبات و محاسبات عمومی کشور

دانش پژوهان عزیز، در این بخش پاورپوینت درس‌نامه آشنایی با قوانین دیوان محاسبات و محاسبات عمومی کشور ویژه مدیران سطوح عالی در ۳۹ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است که پس از پرداخت آنلاین ،می توانید این محصول را از وبسایت دریافت و دانلود نمایید.

 فهرست:

فصل اول

قانون دیوان محاسبات کشور

فصل دوم

تعاریف و مفاهیم اصطلاحات مالی

فصل سوم

نظارت مالی

منابع:

قانون دیوان محاسبات کشور

قانون محاسبات عمومی

آشنایی با قوانین و مقررات (ویژه مدیران،ذیحسابان و کارشناسان مالی دستگاههای اجرایی)

بخشی از متن پاورپوینت قوانین دیوان محاسبات و محاسبات عمومی کشور:

مقدمه

معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور در راستای توانمندسازی کارمندان و مدیران، طراحی و اجرای برنامه های آموزشی کاربردی را به عنوان یکی از اهداف راهبردی و کلان به منظور بهبود و ارتقای سطح کمی و کیفی عملکرد فردی و سازمانی و توسعه مهارتها و توانایی های انجام کار ، در دستور کار قرار داده است.مجموعه آموزشی را که پیش رو دارید،محتوی آموزشی یکی از عناوین دوره های آموزشی مالی و محاسباتی ویژه مدیران، تحت عنوان آشنایی با «قوانین دیوان محاسبات و محاسبات عمومی کشور» است که برای مدیران «سطوح عالی» ،با توجه به میزان ۴ ساعت آموزش، تدوین شده است.

در این مجموعه سعی شده بر موضوعات و مواد قانونی که مرتبط با وظایف و مأموریتهای مدیران سطوح عالی است، اشاره شود.مدیران می توانند جهت مطالعه و اطلاعات بیشتر به منابع معرفی شده و آیین نامه ها و دستورالعملهای مرتبط و مورد اشاره در متن مراجعه نمایند.

آشنایی با دیوان محاسبات کشور

دیوان محاسبات کشور مؤسسه ای دولتی است که در امور مالی و اداری مستقل می باشد و زیر نظر مجلس شورای اسلامی بعنوان بازوی نظارتی آن عمل می نماید. این دیوان به کلیه حسابهای وزارتخانه، مؤسسات، شرکت های دولتی و سایر دستگاه هایی که به نحوی از انحاء از بودجه کل کشور استفاده می کنند به ترتیبی که قانون مقرر می دارد رسیدگی یا حسابرسی می نماید که هیچ هزینه ای از اعتبارات مصوب تجاوز نکرده و هر وجهی در محل خود به مصرف رسیده باشد. دیوان محاسبات، حسابها و اسناد و مدارک مربوط را برابر قانون جمع آوری و گزارش توزیع بودجه هر سال را به انضمام نظرات خود به مجلس شورای اسلامی تسلیم می نماید….

مطالعه بیشتر