دانلود جزوه فن ترجمه ۱ ، ۲ و ۳ تکمیلی و مقالات

دانلود جزوه فن ترجمه ۱ ، ۲ و ۳ تکمیلی و مقالات
نوع فایل
pdf
حجم فایل
5mb
نویسنده
دسته بندی
12,500 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه فن ترجمه ۱ ، ۲ و ۳ تکمیلی و مقالات

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جزوه فن ترجمه شامل جزوه دستنویس فن ترجمه ۱ ، ۲ و تکمیلی و مقالات بهمراه جزوات تایپی فن ترجمه ۱ و ۲ و ۳ دکتر کشفی در قالب فایل PDF می باشد که پس از پرداخت آنلاین ،میتوانید این محصول را دریافت و دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جزوه فن ترجمه ۱ ، ۲ و ۳ و تکمیلی و مقالات

ترجمه مهارتی است که به طور معمول در دانشگاههای کشور از طریق ارتقاء معلومات زبان عمومی دانشجویان و تدریس فشردۀ لغات و اصطلاحات زبانی به دانشجویان آموزش داده میشود و سپس در کلاسها و کارگاههای عملی ترجمه از آنها خواسته میشود که ترجمه های از پیش انجام شدۀ خود را مطرح نمایند و بهترین آنها را برگزینند.

بهعبارت دیگر، تصور بر این است که با بالا رفتن دانش زبانی دانشجویان آنها میتوانند مفاهیم جملات را درک و سپس مفهوم را به بهترین شکل ممکن به زبان مقصد بیان کنند. اشکال اصلی این فرآیند آن است که بدون هیچ اصولی، بر فهم دانشجو از متن تکیه میگردد و دراینصورت احتمال صحت ترجمه به ویژه در مواردی که مترجم به موضوع متن تسلط ندارد، بسیار ضعیف است؛ این رویه در ترجمۀ رمان و متون ادبی می تواند کاربرد داشته باشد، چرا که فهم نادرست مترجم از متن تبعات فاجعهباری ندارد.

یکی از بهترین راه ها برای  تقویت ریشه ای زبان در یک دوره زمانی نسبتا کوتاه (با توجه به اینکه برخی سالهای متمادی کلاس زبان می روند و در آخر هم به نتیجه مطلوبی در آزمون زبان دست پیدا نمی کنند) شرکت در کلاس های فن ترجمه دکتر آموخته است. هرچند همانطور که از اسم این کلاسها بر می آید هدف نهایی آن آموزش ترجمه صحیح است، ولی دکتر آموخته در این کلاسها ابتدا گرامر را با روشی نوین به شما می آموزد و در ادامه روش صحیح ترجمه را بر اساس این گرامر که به آن روش گشتاری می گویند، آموزش می دهد.

مطالعه بیشتر