دانلود جزوه روانشناسی اخلاق

دانلود جزوه روانشناسی اخلاق
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه روانشناسی اخلاق

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جزوه روانشناسی اخلاق بهمراه نمونه سوالات در ۲۹ صفحه مناسب جهت مرور سریع درس و آمادگی برای آزمون می باشد که با فرمت pdf با کیفیت عالی تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن جزوه:

روان شناسی اخلاق

روان شناسی اخلاق حوزه میان رشتهای از دانش است. یک قلمرو پژوهشی در روان شناسی و فلسفه که از یک سو با منابع تجربی علوم انسانی و سوی دیگر با منابع متفکران و اندیشمندان حوزههای فلسفی از مفهوم اخلاق مرتبط
است، از پژوهش پرورش اخلاقی تا هر موضوعی در محل تلاقی علم اخلاق و علم روان شناسی وظیفۀ ذهن.

علم روان شناسی

روان شناسی دانشی است که با استفاده از روش های علمی به پژوهش ، بررسی و مطالعه رفتار و روان و فرایندهای روانی ) ذهنی ( می پردازد.
بنابراین موضوع روان شناسی ، رفتار و فرآیندهای ذهنی است . منظور از رفتار در روان شناسی ، آن دسته از فعالیت های جاندار است که به وسیله یک جاندار دیگر یا با دستگاه های آزمایشگاهی قابل مشاهده است ، و منظور از فرایندهای ذهنی یعنی آن دسته از فعالیتهای جاندار که قابل مشاهده مستقیم نیست ولی میتوان آن را از روی آثارش در رفتار جاندار استنباط کرد.

علم اخلاق

واژه اخلاق جمع خُلق به معنای خوی و خصلت است ؛ نیرو ، سرشت باطنی و صفات درونی انسان که در وجودش راسخ باشد و به راحتی زایل نشوند ، به گونه ای که انسان ، بی درنگ و بدون اندیشه ، کار پسندیده و یا ناپسند را انجام دهد.برخلاف خَلق که به شکل ظاهری و صورت محسوس و قابل درک رویت با چشم ظاهری گفته می شود ، خُلق به معنای صورت درونی و باطنی و نا پیدای آدمی به کار میرود که تنها با دیدۀ بصیرت قابل درک است.

مطالعه بیشتر