دانلود جزوه بیومکانیک ورزشی دانشگاه آزاد

دانلود جزوه بیومکانیک ورزشی دانشگاه آزاد
نوع فایل
pdf
حجم فایل
4mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه بیومکانیک ورزشی دانشگاه آزاد

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین جزوه بیومکانیک ورزشی دانشگاه آزاد ویرایش جدید با فرمت pdf در ۹۴ صفحه می باشد.در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده مینمایید.

بخشی از متن جزوه بیومکانیک ورزشی دانشگاه آزاد :

بیومکانیک چیست؟

یکی از شاخه های علوم ورزشی است که انسان را در درک و شناخت قوانین حاکم بر عملکرد جسمانی موجودات زنده یاری می کند. به بیان دیگر بیومکانیک دانشی است که برای برقراری ارتباط بین حیات و اصول و قوانین فیزیکی حاکم بر اجسام وضع پویا و یا ایستای موجودات زنده مانند انسان را بررسی می کند.

تحقیقات و علم بیومکانیک

تحقیقات بیومکانیکی درباره حرکت انسان شامل سه حوزه تحقیقات پایه ای کاربردی و درمانگاهی است بنابراین در یک طبقه بندی می توان محققان علاقه مند به مطالعات بیومکانیکی را در سه گروه علاقه مندان به مطالب پایه ای کاربردی و درمانگاهی قرار داد
حوزه تحقیقات پایه ای به مسایل مبنایی و پایه ای و نظریه پردازی های مورد نظر برای درک بهتر مفاهیم موجود و علت و چرایی پدیده ها میپردازد.

حوزه درمانگاهی به بررسی بخش یا بخش هایی از بدن انسان که به نوعی دچار صدمات جسمانی است استفاده می پردازد.مثلا برخی به مطالعه بیومکانیک استخوان خون یا ریه علاقه مندند حوزه کاربردی حوزه ای است که در آن محققان قوانین موجود در علم مذکور را برای تحلیل توصیفی یا کمی فعالیت های حرکتی انسان به کار می گیرند. محققان علوم ورزشی از این دسته اند زیرا با مطالعه و به کار گیری قوانین مکانیکی و درک چگونگی حرکت انسان به منزله موجودی چند بعدی برای اصلاح توسعه یا بهبود مهارتهای ورزشی تلاش می کنند.

ویژگی های مکانیکی حرکتهای جسمانی انسان

در علم مکانیک درک قوانین و اصول فیزیکی حاکم بر اجسام مایع و جامد در دوحوزه کلی صورت میگیرد:

۱ )بررسی عوامل مرتبط با اجسام متحرک که موضوع علم دینامیک است.

۲ ) بررسی عوامل مرتبط با اجسام غیر متحرک که موضوع علم استاتیک است.

مطالعه بیشتر