دانلود فایل pdf بهداشت روانی دکتر حمزه گنجی

دانلود فایل pdf بهداشت روانی دکتر حمزه گنجی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
30mb
نویسنده
دسته بندی
8,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فایل pdf بهداشت روانی دکتر حمزه گنجی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل فایل pdf کتاب بهداشت روانی دکتر حمزه گنجی تا فصل ششم در ۱۴۰ صفحه آماده دانلود گردیده است که پس از پرداخت آنلاین ،می توانید این محصول را از وبسایت دریافت و دانلود نمایید.امید است که سودمند بود و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

معرفی کتاب

کتاب بهداشت روانی گنجی حالت سازگاری نسبتا خوب، احساس بهزیستی و شکوفایی توان و استعدادهای شخصی را مورد بررسی قرار داده است. این اصطلاح عموما برای کسی به کار می‌رود که در سطح بالایی از سازگاری و انطباق رفتاری و عاطفی عمل می‌کند، نه کسی که صرفا بیمار نیست. از سویی، علم سلامت روان، شاخه‌ای از علم بهداشت است که با پیشگیری از اختلال‌های روانی و حفظ شیوه‌های بهینه زندگی و بهداشت عاطفی سر و کار دارد.

علم سلامت روان فرایندی همیشگی است که از بدو تولد تا هنگام مرگ ادامه می‌یابد. این علم با چهار هدف شکوفایی توان بالقوه، شادکامی، رشد و تحول هماهنگ و زندگی مؤثر و کار آمد سعی می‌کند از طریق آموزش به کارکنان بهداشت روانی، پیشگیری، درمان اختلال‌های روانی و حفظ و تداوم بهداشت روانی در اشخاص سالم شرایطی ایجاد کند که شهروندان جامعه بتوانند در خانه، مدرسه، جامعه، محیط‌های کاری و نهایتا با خویش سازگار شوند.

در روانشناسی، علاوه بر اهمیتی که برای پیشگیری قایل می شویم، به دنبال دستیابی به ویژگی‌ها و کیفیاتی هستیم که سالم، سازگار و در یک کلام مطلوب به شمار می‌آیند. مواردی که نمی‌توان صرفا از طریق توجه محض به پیشگیری به آنها دست یافت. کما اینکه این طرز تلقی با تعریف کامل بهداشت روانی نیز مطابقت بیشتری دارد.

فهرست فصول pdf بهداشت روانی دکتر حمزه گن

  • فصل ۱: تعریف و موضوع مطالعه بهداشت روانی
  • فصل ۲: محرک‌های رفتار
  • فصل ۳: محرومیت، ناکامی و مکانیسم‌های دفاعی
  • فصل ۴: استرس و بهداشت روانی
  • فصل ۵: مسائل اجتماعی و بهداشت روانی
  • فصل ۶: بهداشت روانی در سنین و مراحل مختلف رشد

مطالعه بیشتر