دانلود خلاصه کتاب اقتصاد فقیر pdf

دانلود خلاصه کتاب اقتصاد فقیر pdf
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود خلاصه کتاب اقتصاد فقیر pdf

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین خلاصه کتاب اقتصاد فقیر ، بازاندیشی بنیادین در شیوه مبارزه با فقر جهانی با فرمت pdf در ۳۶ صفحه در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است .امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد.  در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

معرفی کتاب اقتصاد فقیر، بازاندیشی بنیادین در شیوه مبارزه با فقر جهانی

کتاب اقتصاد فقیر نوشته‌ی آبهیجیت بنرجی و استر دوفلو است که در سال ۲۰۱۹ برنده جایزه نوبل اقتصاد شده‌اند، این موضوع بهانه‌ای برای تجدید چاپ و بازخوانی این کتاب، به‌عنوان یکی از متون متمایز علمی در قرن ۲۱ میلادی شده است.هدف از این کتاب این است که بدانیم مسئله فقر جهانی چطور حل می‌شود.

کتاب اقتصاد فقیر یکی از کتاب‌های متفاوت اقتصادی است که بجای نشستن پشت میز و فکر کردن به سوالات کلی اقتصادی، با رفتن به دل جامعه و بررسی نیازهای فقرا به رشته تحریر درآمده است.

کتاب حاضر حاصل سال‌ها پژوهش میدانی برای بررسی جزئیات زندگی‌ بسیار پیچیده فقرا و مسائل درهم‌تنیده با آن مانند سطح پایین بهداشت و تحصیلات در مناطق فقیر‌نشین کشورهای در حال توسعه است.

عنوان اصلی کتاب، ایهامی ضمنی دارد؛ از سویی، شاید به کنایه، به ضعف رشته اقتصاد در برخوردی کارا با مسأله توسعه‌ نیافتگی به‌ طور کلی و فقر به‌ طور ویژه اشاره دارد و از سوی دیگر از رویکردی تازه در اقتصاد توسعه سخن می‌گوید که به باز اندیشی بنیادین در فهم اقتصاد فقرا و ماهیت پدیده فقر منجر می‌‌شود. از این رو مخاطبین این کتاب نه‌ تنها دانشجویان و دانش‌ آموختگان رشته‌های اقتصاد، جامعه‌ شناسی و روان‌ شناسی بلکه همچنین همه افرادی هستند که دغدغه بهبود وضع فقرا را دارند. این کتاب یکی از منابع اصلی مباحث توسعه و برنامه‌های فقر زدایی در جهان به‌شمار می‌رود.

فهرست مطالب خلاصه کتاب اقتصاد فقیر pdf:

خلاصه مدیریتی

مقدمه

فصل یکم:

بازاندیشی درباره فقر

فصل دوم:

امنیت غذایی

فصل سوم:

بهداشت و درمان

فصل چهارم:

آموزش و پرورش

فصل پنجم:

سیاست جمعیتی

فصل ششم:

ریسک و بیمه

فصل هفتم:

وامدادن به فقرا

فصل هشتم:

پسانداز تدریجی فقرا

فصل نهم:

فقرا: کارآفرینان ناخواسته

فصل دهم:

سیاستها و عرصه سیاسی

نتیجه گیری

مطالعه بیشتر