دانلود فایل pdf شیمی پلاس آشنایی کاربردی با کلیات شیمی

دانلود فایل pdf شیمی پلاس آشنایی کاربردی با کلیات شیمی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
4mb
نویسنده
دسته بندی
9,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فایل pdf شیمی پلاس آشنایی کاربردی با کلیات شیمی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل باکیفیت ترین فایل pdf شیمی پلاس آشنایی کاربردی با کلیات شیمی می باشد که با فرمت پی دی اف در ۱۳۰ صفحه تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فایل pdf شیمی پلاس (آشنایی کاربردی با کلیات شیمی) 

علم شیمی با توصیف ویژگیهای ماده، تغییرات فیزیکی و شیمیایی ماده و ترکیب آن با مواد دیگر سروکار دارد؛ اما این تعریف شاید کمی نارسا بوده و بیانگر روح شیمی نیست. علم شیمی همچون دیگر علوم، در حال رشد و تکوین است.هر مفهوم تازهای از آن خود منشأ مشاهدات و آزمایشهای جدید است که به بهبود بیش از پیش آن مفهوم و سرانجام به توسعه علم شیمی میانجامد.

فایل pdf شیمی پلاس (آشنایی کاربردی با کلیات شیمی)

از آنجا که زمینه های علمی با یکدیگر همپوشانی داشته، مرز متمایزی میان آنها نمی توان یافت و درنتیجه مفاهیم و روشهای علمی کاربرد همگانی پیدا میکنند. در پرتو اینگونه رشد علمی، جای تعجب نیست که یک پژوهش علمی، بارها از مرزهای مصنوعی و پرداخته ذهن بشر بگذرد.

علم شیمی با ساختار مواد و همچنین نیروهایی که این ساختار را پابرجا نگه داشته، ارتباط دارد. در همین حال مطالعهی خواص فیزیکی مواد اطلاعاتی از مشخصات ساختاری آنها به ما داده و به عنوان مبنایی برای تعیین هویت و طبقه بندی آنها به کار میرود و همچنین کاربردهای ممکن هر ماده بخصوص را مشخص میکند.

دانلود فایل pdf شیمی پلاس

باید توجه داشت که واکنشهای شیمیایی، کانون علم شیمی بوده و توجه علم شیمی به هر گوشه قابلتصوری از این تغییر و تبدیلها معطوف میشود که شامل ملاحظات زیر است:

– شرح تفصیلی درباره چگونگی انجام واکنشها و سرعت پیشرفت آنها

– شرایط لازم برای فراهم کردن تغییرات مطلوب و جلوگیری از تغییرات نامطلوب

– تغییرات انرژی حین انجام واکنشهای شیمیایی

– سنتز موادی که در طبیعت صورت میگیرد

– سنتز موادی که مشابه طبیعی ندارند

– روابط کمّی جرمی بین مواد در تغییرات شیمیایی

مطالعه بیشتر