دانلود جزوه فیزیولوژی ورزشی مربیگری درجه یک

دانلود جزوه فیزیولوژی ورزشی مربیگری درجه یک
نوع فایل
pdf
حجم فایل
6mb
نویسنده
دسته بندی
7,000 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه فیزیولوژی ورزشی مربیگری درجه یک

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین و باکیفیت ترین جزوه و اسلایدهای فیزیولوژی ورزشی مربیگری درجه یک می باشد که با فرمت pdf در ۱۹۸ صفحه تهیه و تنظیم گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

دانلود جزوه فیزیولوژی ورزشی مربیگری درجه یک

دستگاههای انرژی

انسان همانند یک ماشین است و برای حرکت نیاز به سوخت دارد.
– سوخت انسان فسفوکراتین، کربوهیدرات، چربی و پروتئین است.
– این مواد سوختی به چند روش در بدن میسوزند:
– بدون اکسیژن
– با اکسیژن

آدنوزین تری فسفات (ATP)

آدنوزین تری فسفات ( ATP ) منبع انرژی عضلات و کلیه سلولهای بدن می باشد.
ATP یک ترکیب بیوشیمیایی در بدن است که وظیفه ذخیره انرژی در بدن را برعهده دارد.

ATP هم یک مولکول نوکلئوتید است. ولی یک تفاوت اساسی با سایر نوکلئوتیدها دارد و آن این است که به طور گسترده برای انتقال و ذخیره انرژی شیمیایی سلول به کار میرود.انرژی حاصل از ATP برای فعالیت های مختلف سلول از قبیل انتقال فعال، سنتز پروتئین و … به کار می رود. مولکول ATP به کمک آب، تجزیه میشود (هیدرولیز) و آدنوزین دی فسفات ADP ، فسفات غیر آلی، و انرژی به دست می آید.

این واکنش م یتواند باز هم ادامه پیدا کند تا آدنوزین مونو فسفات AMP ، فسفر و انرژی حاصل شوند. فسفر آزاد شده در سلول نگهداری میشود و هنگام تبدیل مجدد AMP به ATP مورد استفاده قرار میگیرد. مولکول ATP در یک سری واکنش شیمیایی موسوم به فسفریلاسیون اکسیداتیو ساخته میشود.

ATP ، یک مولکول ادنین است که سه گروه فسفات به آن متصل شده اند. پیوندی که مولکولهای فسفات را به ادنین وصل می کند، انرژی بسیار بالایی دارد.

مطالعه بیشتر