دانلود پاورپوینت مبانی و روش های برنامه ریزی شهری در ۷۱ اسلاید

دانلود پاورپوینت مبانی و روش های برنامه ریزی شهری در ۷۱ اسلاید
نوع فایل
ppt
حجم فایل
12mb
نویسنده
8,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت مبانی و روش های برنامه ریزی شهری در ۷۱ اسلاید

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین پاورپوینت مبانی و روش های برنامه ریزی شهری می باشد که با فرمت ppt در ۷۱ اسلاید تهیه و تدوین گردیده است.امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

مقدمه

اصطلاح و مفهوم کاربری اراضی شهری، ابتدا در غرب و به منظور نظارت دولت ها بر نحوه استفاده از زمین و حفظ حقوق مالکیت مطرح شد؛ ولی همراه با گسترش سریع شهرنشینی و رشد برنامه ریزی شهری و منطقه ای، ابعاد و محتوای این مفهوم روز به روز وسیع تر شده است (زیاری، ۱۳۸۱: ۶۴).

اصولاً در میان طیف وسیع منابع شهری، زمین مهم ترین و حساس ترین منبع به شمار می آید (شمس، ۱۳۸۸: ۷۶) و از دیرباز برای بشر و رفع نیازهای او دارای اهمیت فراوان بوده و امروز نیز این اهمیت را نه تنها همچنان حفظ کرده، بلکه به علت گسترش شهرنشینی و توسعه فضاهای ساخته شده، ارزش آن به مراتب بیشتر شده است (امینی، ۱۳۸۹: ۳). این موضوع و چگونگی استفاده از آن، بستر اصلی برنامه ریزی شهری محسوب می شود (زیاری، ۱۳۸۸: ۲).

برنامه ریزی کاربری زمین

برنامه ریزی کاربری زمین، به چگونگی استفاده، توزیع و حفاظت اراضی (اوپنهایم، ۱۳۷۸، به نقل از زیاری، ۱۳۸۱: ۶۵)؛ ساماندهی مکانی و فضایی فعالیت ها و عملکردهای شهری براساس خواست ها و نیازها جامعه شهری اطلاق می گردد (بحرینی، ۱۳۷۸؛ به نقل از زیاری، ۱۳۸۱: ۶۵).

فهرست پاورپوینت مبانی و روش های برنامه ریزی شهری :

مقدمه

برنامه ریزی کاربری اراضی شهری Urban land use planning

برنامه ریزی کاربری زمین

نگرش های عمده در برنامه ریزی کاربری اراضی شهری

توسعه پایدار چیست؟

چرا توسعه پایدار؟

اختلاط کاربری ها/ کاربری های مختلط

فرایند برنامه ریزی کاربری اراضی شهری
طبقه بندی کاربری های شهری

طبقه بندی/ گروه بندی کاربری های شهری در ایران

روش های ارزیابی کاربری های شهری

روش سرانه/ کاربری

فهرست منابع

تراکم در برنامه ریزی شهری

تعاریف و مفاهیم تراکم

مفاهیم مرتبط با تراکم ساختمانی

مطالعه بیشتر