دانلود خلاصه کتاب جغرافیای سیاسی ایران دکتر حافظ نیا

دانلود خلاصه کتاب جغرافیای سیاسی ایران دکتر حافظ نیا
نوع فایل
pdf
حجم فایل
42mb
نویسنده
دسته بندی
8,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود خلاصه کتاب جغرافیای سیاسی ایران دکتر حافظ نیا

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل خلاصه کتاب و جزوه جغرافیای سیاسی ایران دکتر محمدرضا حافظ نیا می باشد که با فرمت pdf شامل پنج فصل تهیه و تدوین شده و هم اکنون آماده دانلود می باشد .امید است که سودمند بود و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد . در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فصول جزوه جغرافیای سیاسی ایران دکتر حافظ نیا:

فصل اول: علت وجودی کشور ایران

فصل دوم: سرزمین ایران

فصل سوم: ملت ایران

فصل چهارم: حکومت در ایران

فصل پنجم: ساختار سیاسی فضا در ایران

جغرافیای سیاسی در تقسیم‌بندیهای علمی به عنوان شاخه‌ای از جغرافیای انسانی شناخته شده است. اساس علمی این شاخه جغرافیا، در اواخر قرن نوزدهم توسط فردریک راتزل، جغرافیدان آلمانی گذاشته شد. جغرافیای سیاسی از دیدگاه توصیفی به مطالعه و کالبدشکافی نواحی متشکل و سازمان‌یافته سیاسی نظیر کشورها و دولتهای مستقل و تحلیل رفتار آنها می‌پردازد. از دیدگاه علّی و معلولی، موضوع دانش جغرافیای سیاسی را کنش متقابل متغیرهای سیاسی یا متغیرهای فضایی ـ جغرافیایی تشکیل می‌دهد.

منابع جغرافیای سیاسی عمدتاً بر پدیده دولت یا ناحیه سازمان‌یافته سیاسی به عنوان موضوع جغرافیای سیاسی تمرکز دارد. و به بررسی و تشریح کالبد، عناصر و ویژگیها و رفتار دولت می‌پردازد. بنابراین جنبه‌های مختلف دولت نظیر علت پیدایش، موقعیت، کانون سیاسی، ویژگیهای سرزمینی، ملت، نظام سیاسی، ساختار سیاسی فضا، الگوی فضایی توزیع قدرت، روابط میان دولت با دولتهای دیگر، قدرت ملی، الگوی مدیریت سرزمین، روابط سطوح مختلف دولت با شروندان در ادراه امور کشور کانون توجه مطالعات جغرافیای سیاسی قرار می‌گیرد. بر این اساس کتاب فوق در شش فصل به بحث در مورد موضوعات فوق پرداخته است.

مطالعه بیشتر