دانلود تحقیق سبک های فرزند پروری و ارتباط آن یا مشکلات رفتاری کودکان

دانلود تحقیق سبک های فرزند پروری و ارتباط آن یا مشکلات رفتاری کودکان
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
6,000 تومان

توضیحات فایل:

دانلود تحقیق سبک های فرزند پروری و ارتباط آن یا مشکلات رفتاری کودکان

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین تحقیق سبک های فرزند پروری و ارتباط آن یا مشکلات رفتاری کودکان با فرمت pdf در ۴۴ اسلایدوار می باشد که پس از پرداخت آنلاین،می توانید این محصول را از وبسایت دریافت و دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فهرست تحقیق سبک های فرزند پروری و ارتباط آن یا مشکلات رفتاری کودکان:

مقدمه

تعریف فرزند پروری

شیوه های فرزند پروری

شیوه مقتدرانه

شیوه سهل گیرانه

شیوه استبدادی

نتیجه گیری

مهارت های فرزندپروری

….

مقدمه

مشکلات رفتاری وهیجانی بیشترین شکل آسیب شناسی روانی کودک را تشکیل می دهد . به کارگیری سبک های ناکارآمد می تواند به پیامدهای منفی متعددی از جمله مشکلات رفتاری منجر گردد.
در نتیجه فرزند پروری مقتدرانه که با ترکیبی از کنترل به همراه حمایت عاطفی بالا ، سطوح مناسبی از استقلال و ارتباط دوسویه کودک و والدین مشخص می گردد نقش مهمی در پیشگیری از مشکلات رفتاری در کودکان دارد.
همچنین سبک سهل گیرانه که با نظارت کم و بی تفاوت والدین نسبت به رفتار کودک مشخص می گردد می تواند منجربه بروز مشکلات رفتاری در کودکان گردد.
آنچه خانواده ها نیاز دارند داشتن “آگاهی” و “آموزش های” لازم برای تربیت کودک است.
ناپلئون بناپارت :”تربیت از بیست سال قبل از تولد کودک آغاز می شود.”

تعریف فرزند پروری

اصطلاح فرزندپروری از ریشه پریو pario pario به معنی “زندگی بخش” گرفته شده است.
منظور از شیوه های فرزند پروری، روش هایی است که والدین برای تربیت فرزندان خود به کار میگیرند و بیانگر نگرش هایی است که آنها نسبت به فرزندان خود دارند و همچنین شامل معیارها و قوانینی است که برای فرزندان خویش وضع می کنند. ولی باید پذیرفت که رفتارهای فرزند پروری به واسطه فرهنگ، نژاد و گروه های اقتصادی تغییر میکند.

شیوه های فرزند پروری

شیوه های فرزند پروری شامل دو معیار عمده هستند: محبت و کنترل والدین. کنترل والدین آن دسته از رفتارهای والدین را شامل می شود که در خدمت جامعه پذیری فرایند انتقال ارزش های اجتماعی از والدین به فرزندان کودک قرار دارد.
این امر به صورت توانایی والدین دراعمال رهنمود، ثبات، توانایی تحمل رفتارهای نامطلوب برای مثال فریاد کشیدن، بهان هجویی، گریه و …استفاده از مشوق ها و تقویت ها، نمود دارد. محبت نیز شامل صمیمیت، علاقه، مهربانی و عاطفه والدین می باشد.

مطالعه بیشتر