فایل جامع جزوه گزارش نویسی در پرستاری با کیفیت عالی

فایل جامع جزوه گزارش نویسی در پرستاری با کیفیت عالی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
7mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

فایل جامع جزوه گزارش نویسی در پرستاری با کیفیت عالی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود جزوه گزارش نویسی در پرستاری (دستورالعمل کاربردی گزارش نویسی درپرستاری ) با فرمت پی دی اف در ۲۳ صفحه می باشد.امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.

دانلود فایل جامع جزوه گزارش نویسی در پرستاری با کیفیت عالی

به جرات میتوان گفت که یکی از مهمترین مدارک پرونده بیماران گزارش پرستاری میباشد گزارش پرستاری جزئیات تعاملات بیمار و پرستار را منعکس میکند. در بیان ارزش گزارش پرستاری میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
۱- نافذ ترین سند در مراجع قضایی برای دفاع از پرستاران ، پزشکان.
۲- سند با ارزش برای مراقبت مداوم از بیمار، زیرا مراقبت پرستاری اصولی و موثر از بیماران نیازمند به کسب اطلاعات کامل و پویا از وضعیت سلامتی ، اقدامات تشخیصی درمانی ، مراقبتی و آموزشی میباشد.
۳- سند مهم در دفاع از پرستار در مقابل ادعای سایر همکاران مانند پزشک، و…
۴- سند مهم برای پژوهش و نظارت

قطعاً پرونده بیماری که یک شرح حال ) Observation ( و سیر بیماری ) progress note ( مناسب توسط پزشک ویک گزارش پرستاری ( Nurse record ) مناسب توسط پرستار داشته باشد از خدمات تشخیصی درمانی بهتری بهره مند میشوند.
تعریف گزارش نویسی: ارتباطی است نوشتاری و دائمی که اطلاعاتی را در رابطه با وضعیت مراقبت و سلامتی بیمار به شکل سند به ما منتقل می کند.
گزارش بیماران از طریق ثبت در پرونده ( Record )، گزارش شفاهی ( Report ) یا مشاوره( Consultation ) صورت می گیرد. در انتهای هر نوبت کاری در بیمارستان، پرستاران به پرستاران شیفت بعدی، گزارش شفاهی و کتبی خود را ارائه مینمایند. از مهمترین مسئولیت های پرستار نوشتن گزارش بیماران و دادن گزارش شفاهی به دیگر همکاران حرفهای (پزشک، پرستار، مسئول آزمایشگاه و…) میباشد که در افزایش کیفیت مراقبت از بیماران اهمیت بسزایی دارد.

اهداف گزارش نویسی

۱- برقراری ارتباط بین اعضاء مختلف تیم درمان
۲- آموزش به دانشجویان گروه پزشکی و پیراپزشکی
۳- تهیه صورتحساب مالی
۴- ارزیابی و کسب اطلاعات اساسی از بیمار
۵- پژوهش و کمک در دستیابی به یافته های جدید
۶- نظارت کنترل و ارزشیابی سیستمهای مراقبتی, درمانی و بهداشتی
۷- پیش بینی نیازهای بهداشتی, درمانی و مراقبتی

مطالعه بیشتر