دانلود فایل حقوق بین‌الملل عمومی‌ ۱ ضیائی بیگدلی‌ ویرایش سال ۱۴۰۰

دانلود فایل حقوق بین‌الملل عمومی‌ ۱ ضیائی بیگدلی‌ ویرایش سال ۱۴۰۰
نوع فایل
pdf
حجم فایل
16mb
نویسنده
دسته بندی
6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فایل حقوق بین‌الملل عمومی‌ ۱ ضیائی بیگدلی‌ ویرایش سال ۱۴۰۰ با قابلیت سرچ

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود فایل حقوق بین‌الملل عمومی‌ ۱ ضیائی بیگدلی‌ ویرایش سال ۱۴۰۰ با قابلیت سرچ حاوی نکات کلیدی و مهم بهمراه جزوه دستنویس می باشد که با فرمت pdf در ۳۶ صفحه تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فهرست فصول حقوق بین‌الملل عمومی‌ ۱ ضیائی بیگدلی‌:

فصل اول:

مفهوم کلی حقوق بین المللی

فصل دوم:

تاریخ تحول حقوق بین المللی

فصل سوم:

مبانی حقوق بین المللی

فصل چهارم:

حقوق بین المللی و حقوق داخلی

فصل پنجم:

منابع حقوق بین المللی

تعریف علم حقوق:

حقوق یک علم دنباله رو و دنبال کننده است ؛ بعبارتی به دنبال ایجاد اجتماع ، جامعه و تنظیم روابط میان تابعان آن جامعه است .
حقوق علمی اعتباری و انتزاعی است.
حقوق علمی اجتماعی است.
نظام های حقوقی در هر کشور با هم متفاوند؛ زیرا برگرفته از ویژگی های منحصر بفرد هر جامعه است.با ایجاد یک جامعه ؛ حقوق نیز به منظور تنظیم روابط شکل میگیرد.

کاربرد روزمره حقوق بین الملل:

امروزه حقوق بین الملل در واقع منحصرا حقوق بین الدول نیست، بلکه به نوعی حقوق جهانی است که ضوابط و قواعد آن بر تمامی اشکال مناسبات فرامرزی و حتی در مواردی بر مناسبات داخلی کلیه موجودیت ها ، از جمله کشورها و اشخاص حقیقی و حقوقی و….. حاکم است.

زمینه ساز اصلی و اساسی حقوق بین الملل روابط بین الملل است ، اما زمانی روابط بین الملل انسجام و انتظام مییابد که معیارهای حقوقی )حقوق بین الملل( بر آن حاکم و ناظر گردد.

جامعه بین المللی و حقوق بین الملل :

حقوق بین الملل ، حقوق جامعه بین المللی است؛ یعنی مجموعه قواعد و مقرراتی که بر جامعه بین المللی حاکم است و درآن جامعه قابلیت اجرایی دارد.
جامعه بین المللی ، اجتماعی است که در اساس از همکاری و همبستگی مبتنی بر منافع مشترک و نیازهای متقابل اعضای آن جامعه به وجود آمده و مقررات حقوق بین الملل به آن نظم خاصی بخشیده و برآن حاکم شده است.

مطالعه بیشتر