دانلود جزوه درسی حقوق و مقررات مدنی ۳

دانلود جزوه درسی حقوق و مقررات مدنی ۳
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه درسی حقوق و مقررات مدنی ۳

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود جزوه درسی حقوق و مقررات مدنی ۳ می باشد که در قالب پی دی اف در ۷۵ صفحه با قابلیت سرچ تهیه و تدوین شده و هم اکنون آماده دانلود می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جزوه درسی حقوق و مقررات مدنی ۳:

فهرست

فصل اول : عقود
فصل دوم : شرایط اساسی معاملات
فصل سوم : شروط ضمن عقد
فصل چهارم : معاملات فضولی
فصل پنجم : سقوط تعهدات

درس مدنی ۳ دوره کارشناسی، یکی از مهمترین درسهایی است که در دوره کارشناسی حقوق تدریس می شود این درس پایه و مبنای مدنی را تشکیل می دهد چرا که قواعد عمومی قراردادها در این مبحث مورد مطالعه قرار می گیرد.

عمل حقوقی: عمل حقوقی عملی است که از شخص سر میزند و این عمل آثار حقوقی به بارمی آورد.همچنین این اعمال منشاء ارادی و آثار حقوقی اش هم منطبق بر همین منشاء ارادی است.

واقعه حقوقی:گاهی واقعه ای اتفاق میافتد که اثر حقوقی دارد ولی منشاء ارادی ندارد مثل مرگ و یاگاهی ممکن است منشاء ارادی داشته باشد ولی آثارش منطبق برآن منشاء ارادی تنظیم نمی شود مثل غصب.

در قراردادها ۲ ویژگی مهم وجود دارد:

موجد آن اراده و قصد طرفین باشد.
آثار آن منطبق بر قصد طرفین باشد یعنی آثاری را ایجاد کند که طرفین قصد داشتند آن آثار حقوقی را ایجاد کند.البته اعمال حقوقی منحصر بر عقود نیست، بلکه عقود و قراردادها مصداق اصلی اعمال حقوقی هستند، با این حال ما ایقاعات را داریم که در آنها دو فاکتور: الف) قصد ایجاد کننده  ب) انطباق آثار بر اراده وجود دارد ولی این قصد یک جانبه است مثل ابرا و طلاق که اینها هم اعمال حقوقی هستند.

ماده ۱۸۳ ق. م عقد را چنین تعریف کرده است عقد عبارتست از اینکه یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر تعهد بر امری نمایند و مورد قبول آنها باشد….

مطالعه بیشتر