دانلود جزوه و تست اریکسون کنکور ارشد و دکتری

دانلود جزوه و تست اریکسون کنکور ارشد و دکتری
نوع فایل
ppt
حجم فایل
2mb
نویسنده
دسته بندی
8,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه و تست اریکسون کنکور ارشد و دکتری

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جزوه و تست تالیفی مبحث اریکسون قابل استفاده برای درس رشد ارشد و دکتری و درس شخصیت دکتری می باشد که در قالب pdf با کیفیت عالی تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جزوه و تست اریکسون کنکور ارشد و دکتری

اریکسون نظریه روانی اجتماعی، نظریه پسافرویدی

اصطلاح اپی ژنتیک را به ترتیب چه کسی برای اولین بار مطرح کرد و چه کسی بیشترین استفاده را در نظریه شخصیت خود از آن به عمل آورد؟
۱ ( فروید- اریکسون        ۲ ( موری- اریکسون
۳ ( اریکسون- فروید         ۴ ( موری- فروید

جواب- گزینه ۲ صحیح است . اصطلاح اپیژنتیک را هنری موری از جنین شناسی اقتباس کرده بود. اریکسون معتقد بود فرایند رشد تحت تأثیر چیزی قرار دارد که آن را اصل تکوینی رشد اصل اپیژنتیک نامید. منظور او از این اصطلاح این بود که نیروهای ارثی، ویژگیهای تعیین کننده مراحل
رشد هستند؛ بنابراین رشد به عوامل ژنتیک بستگی دارد. نیروهای روانی، اجتماعی و محیطی که با آنها مواجه میشویم، بر اینکه چگونه مراحل رشد که از پیش به صورت ژنتیکی تعیین شده اند، تحقق یابند، تأثیر میگذارند .

اصطلاحات بدخیمی و ناسازگاری در نظریه روانی اجتماعی اریکسون به ترتیب به چه معنا هستند؟
۱ ( کسب مطلق گرایش منفی در حل تعارض – کسب مطلق گرایش مثبت در حل تعارض .
۲ ( کسب مطلق گرایش مثبت در حل تعارض – کسب مطلق گرایش منفی در حل تعارض .
۳ ) هر دو به معنای کسب مطلق گرایش مثبت در حل تعارض هستند .
۴ ( هر دو به معنای کسب مطلق گرایش منفی در حل تعارض هستند .

جواب- گزینه ۲ صحیح است . اگر فقط یک گرایش مثبت یا سازگارانه در خود وجود داشته باشد ناسازگاری است. چنانچه فقط نگرش منفی یا ناسازگارانه وجود داشته باشد بدخیمی گفته میشود…

مطالعه بیشتر