جزوه حقوق جزای عمومی ۳ با فرمت word

جزوه حقوق جزای عمومی ۳ با فرمت word
نوع فایل
word
حجم فایل
3mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

جزوه حقوق جزای عمومی ۳ با فرمت word

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین جزوه حقوق جزای عمومی ۳ بهمراه نمونه سوالات ادوار گذشته دانشگاه پیام نور با پاسخنامه با کد درس ۱۲۲۳۰۲۸ می باشد که با فرمت word با قابلیت سرچ و جستجو تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جزوه حقوق جزای عمومی ۳ با فرمت word

فصل اول شناسایی مجازات مبحث اول – مفهوم مجازات

مجازات در لغت به معنای جزا دادن، پاداش و کیفر آمده ست. مفهوم رنج از مفهوم مجازات غیر قابل تفکیک است و در واقع رنج و تعب است که مشخص حقیقی مجازات می باشد.

تعریف مجازات از نظر مؤلف: مجازات مجموعه قواعد مورد تأیید جامعه است که ضامن اجرای عدالت واقعی است و سعی در هدایت مجرم اصلی و یا احتمالی، بازدارندگی دیگران از ارتکاب جرم، ارضاء فطرت عدالتخواهی مجنی علیه و حمایت از جامعه را دارد که توسط قوه مقننه وضع و به وسیله قوه قضائیه اجرا می گردد.طبق ماده ۲ قانون مجازات اسلامی، هر فعل یا ترک فعلی که در قانون برای آن مجازات تعیین شده باشد جرم محسوب می شود.

نکته: آزار را نباید هدف مجازات تلقی کرد چون هدف مجازات، اصلاح مجرم، دفاع اجتماعی و اجرای عدالت است و آزار وسیله نیل به این هدف عالی است.

مجازات بر حسب هدفی که دنبال می کند:

۱- مجازاتی که نتیجه آن طرد مجرم از جامعه است

۲- مجازاتی که مجرم را اصلاح می کند

۳- مجازاتی که جنبه اخطار به مجرم را دارد.

نکته: در جرائم مهمه هدف قانونگذار طرد مجرم از جامعه است و برای رسیدن به این هدف مجازاتی مانند: قتل، اعدام، قصاص نفس، حبس ابد و اجرای حدود الهی را قرار داده است

نکته: مجازات را قاضی بر طبق قانون تعیین می کند یعنی در تعیین مجازات قاضی اختیاری از خود ندارد ….

مطالعه بیشتر