دانلود تحقیق پاورپوینت گذر اقتصاد بدون نفت

دانلود تحقیق پاورپوینت گذر اقتصاد بدون نفت
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
130,000 تومان 9,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود تحقیق پاورپوینت گذر اقتصاد بدون نفت

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل تحقیق پاورپوینت گذر اقتصاد بدون نفت می باشد که با فرمت ppt در ۲۴ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فهرست و عناوین تحقیق پاورپوینت گذر اقتصاد بدون نفت:

مقدمه

علت وابستگی اقتصاد ایران به نفت

۱-بخش واقعی و خدمات غیر مالی

۲-بخش مالی:

۲-۱-بازار پول

۳-بازار سرمایه

۴-بازار ارز

تحقیقات

نتیجه گیری

مقدمه

تحولات چشمگیری طی چهار دهه اخیر در دنیا رخ داده است؛ بحران‌های اقتصادی زیادی نیز به وجود آمده است؛

هم اکنون کشور‌های در حال توسعه و نوظهور از نقش چشمگیری در رشد اقتصادی جهان برخوردار می‌باشند.

بیشتر کشور‌های جهان از مرحله تثبیت اقتصادی عبور و به مرحله آزاد سازی مالی رسیده‌اند.

حسابداری رشد کشور حاکی از رشد نسبی اقتصادی متوسط سالانه  طی این دوره بررسی رشد اقتصادی مزبور عمدتا وابسته به منابع بودجه‌ای ۴ تا ۴/۵ درصد به‌رغم ویژگی اقتصاد متنوع است.

خاطر نشان است ایران در سال ۱۴۰۴ بر اساس یکی از احکام سند چشم‌انداز بیست ساله می‌باید به جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه‌ آسیای جنوب غربی (شامل آسیای میانه، قفقاز، خاورمیانه و کشورهای همسایه) دست یابد.با تاکید بر جنبش نرم‌افزاری و تولید علم، رشد پرشتاب و مستمر اقتصادی، ارتقای نسبی سطح درآمد سرانه و رسیدن به اشتغال کامل باشد.ضمن اینکه مشکلات موجود در بخش‌های واقعی و مالی به همراه تنش‌ها و شوک‌های خارجی اقتصاد، رشد پرشتاب و مستمر اقتصادی ایران را تحت تاثیر خود قرار داده است. این در حالی است که تحریم‌های سازمان ملل و تحریم‌های یک جانبه و تشدید آنها با تحریم بانک مرکزی و بخش نفت و گاز فرصت گرانبها و منحصر به‌فردی را جهت اتخاذ استراتژی اقتصاد بدون نفت ایجاد نموده است…

مطالعه بیشتر