دانلود سوالات تشریحی تاریخ تحلیلی صدر اسلام

دانلود سوالات تشریحی تاریخ تحلیلی صدر اسلام
نوع فایل
pdf+ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
70,000 تومان 5,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود سوالات تشریحی تاریخ تحلیلی صدر اسلام

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود سوالات تشریحی تاریخ تحلیلی صدر اسلام می باشد که با فرمت ppt در ۳۲ اسلاید قابل ویرایش و با فرمت pdf در ۱۱ صفحه تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از سوالات تشریحی تاریخ تحلیلی صدر اسلام :

تعریف علم تاریخ و تاریخ نقلی و تحلیلی و فایده و اهمیت علم تاریخ چیست؟

علم مطالعه و بررسی اوضاع و احوال گذشتگان در حوزه های مختلف تاریخ نقلی به صرف نقل حوادث و رویدادها می پردازد مثال تاریخ والدت یا وفات یا بعثت پیامبر. تاریخ علمی به بررسی و چرایی علل و عوامل حوادث می پردازد. مثال بررسی جنگ های پیامبر. شناخت پیشینه و بازیابی هویت ملی و دینی. شناخت مفاخر علمی و فرهنگی شناخت بزرگان دینی و مذهبی عبرت گیری و استفاده از زندگی انها تاریخ معلم بزرگ انسانهاست.

برخی از آداب و فرهنگ و رسوم عرب بنویسید؟

هر چند خصلتهاى پسندیدهاى چون روحیه سلحشورى، وفاى به عهد، بخشندگى و مهمان نوازى، صراحت لهجه، حافظه قوى و اهتمام به شعر و شاعرى گواه خوبى بر وجود برخى ارزشها در میان مردم جزیرهالعرب است؛ اما اندکى تأمل در دستتتاوردهاى هر یک از این خوىها، پرده از استتتاتتعاف فورى و فرهنگى این ستتر زمین برمىدارد. زیرا جهت معقول و منطقى ندان ستن روحیه حماسى، درب سیارى اوقات، به افروختن بی دلیل آتش کینه و درگیرى میان قبایل مى انجامید. وفادارى به قبیله در هر موقعیت و پشتیبانى از افراد قبیله خود، بىتوجه به ستمگر یا ستمدیده بودن آنها، تبعیض نژادى و همسنگ ندانستن غیر عرب با عربها، نمودهاى دیگرى از نبودن نظام صحیح فرهنگى در جزیره العرب است. و قتل و غارت، دزدى، میگسارى و انواع قمار و فحشا، بخشى از زندگى روزانه مردم بود.

مطالعه بیشتر