دانلود جامع ترین جزوه حسابداری محیط زیست

دانلود جامع ترین جزوه حسابداری محیط زیست
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
80,000 تومان 6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جامع ترین جزوه حسابداری محیط زیست

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین جزوه حسابداری محیط زیست می باشد که با فرمت pdf در ۱۲ صفحه با قابلیت سرچ و جستجو تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فهرست مطالب:

مقدمه ۲
تاریخچه حسابداری محیط زیست زیست ۲
مفهوم حسابداری محیط زیست ۳
عوامل تاثیر گذار بر حسابداری محیط زیست ۴
کاربردحسابداری محیط زیست ۶
نحوه برخورد با هزینه های زیست محیطی ۸
اهداف حسابداری محیط زیست و مزایای توجه به هزینه زیست محیطی ۹
گزارشگری و حسابداری محیط زیست ۱۰
نمونه ای از حسابداری محیط زیست موفق ۱۱
نتیجه گیری ۱۱
منابع ۱۲

بخشی از متن جامع ترین جزوه حسابداری محیط زیست:

مقدمه :

در عصر حاضر با توجه به وجود برخی محدودیت های زیست محیطی به ویژه در تجارت جهانی و تنگ شدن عرصه رقابت ، همگان بر این موضوع توافق دارند که مدیران واحد های تجاری تحت فشار فزاینده ای هستند که نه تنها باید هزینه های عملیاتی را کاهش دهند بلکه باید تاثیرات زیست محیطی حاصل از فعالیت های عملیاتی خود را نیز به حداقل برسانند.این اعمال فشار از طرف سهامداران ، دولت ، رسانه های گروهی ، مصرف کنندگان و… اعمال می شود . شرکت ها برای کاهش تاثیرات زیست محیطی فعالیت های عملیاتی خود چاره ای به جز این ندارند که اطلاعات مربوط به هزینه های زیست محیطی را نیز در حساب ها و تصمیمات خود وارد کنند .اما با وجود اندازه و اهمیت خیلی زیاد هزینه های زیست محیطی این هزینه ها توسط مدیران نادیده گرفته شده اند زیرا اطلاعات ارائه شده توسط سیستم حسابداری سنتی در این زمینه عموما ناقص، غیر قابل فهم و نا مربوط بوده است.

استفاده از حسابداری زیست محیطی سازمان را به ابزاری مجهز می کند که در سیستم حسابداری سنتی تجدید نظر کرده و آن را به گونه ای اصلاح نماید که بتواند یک حلقه ارتباط بین مدیران زیست محیطی و حسابداران ایجاد کند و با کنارهم قرار دادن این دو گروه بتواند به سویی حرکت کنند که در آینده هم عملکرد مالی و هم عملکرد زیست محیطی شرکت بهتر شود….

مطالعه بیشتر