دانلود سوالات تشریحی امتحانی تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران

دانلود سوالات تشریحی امتحانی تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران
نوع فایل
pdf
حجم فایل
350kb
نویسنده
دسته بندی
70,000 تومان 5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود سوالات تشریحی امتحانی تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل نمونه سوالات تشریحی امتحانی تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران با پاسخنامه دانشگاه فرهنگیان ویرایش جدید می باشد که با فرمت pdf در ۳۰ صفحه با قابلیت سرچ و جستجو تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از سوالات تشریحی امتحانی تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران:

فصل اول

۱. ابن خلدون تاریخ را چگونه تعریف می کند؟

تاریخ را علمی می داند که کیفیات وقایع و علل حقیقی آنها را بررسی می کند.تاریخ از نظر او در ظاهر اخباری درباره روزگاران گذشته است اما در باطن اندیشیدن درباره حوادث و مبادی آنها و کاوشی دقیق برای یافتن علل حقیقی آنهاست به همین روی تاریخ را بر گرفته و برآمده از حکمت می داند و همچنین در فضیلت تاریخ می گوید علم تاریخ دارای بهره های بسیار و هدفی شریف است.

۲. تمدن را از نظر هنری استون لوکاس و ویل دورانت تعریف نموده و آرای آن دو را با یکدیگر بسنجید؟حذف

۳. از نظر ویل دورانت ظهور تمدن در جامعه چه زمانی روی می دهد؟

زمانی که ناامنی و هرج و مرج از آن جامعه رخت بربندد زیرا تنها آن هنگام است که کنجکاوی و احتیاج به ابداع و اختراع به کار می افتد و زمینه تحصیل علم و معرفت و تهیه وسایل بهبود زندگی فراهم می شود.

۴. دکتر شریعتی معتقد است تمدن امری ذهنی و معنوی یا عینی و مادی است در این باره توضیح دهید؟

*تمدن عبارت است از مجموعه اندوخته ها و ساخته های مادی و معنوی.
*تمدن در طول تاریخ وفرهنگ نیز مجموعه ای از ساخت ها و اندوخته های مادی و معنوی یک قوم یا نژاد و ملیت خاص در درازای تاریخ است.تمدن منسوب به بشر است و فرهنگ نیز مختص به یک قوم البته گاه فرهنگ نیز جنبه بشری و جهانی می یابد.

مطالعه بیشتر