دانلود پاورپـوینت هزینه های قابل قبول مالیاتی و استهلاک

دانلود پاورپـوینت هزینه های قابل قبول مالیاتی و استهلاک
نوع فایل
ppt
حجم فایل
2mb
نویسنده
130,000 تومان 9,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپـوینت هزینه های قابل قبول مالیاتی و استهلاک

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپـوینت درس کارگاه حسابداری با عنوان : هزینه های قابل قبول مالیاتی و استهلاک می باشد که با فرمت ppt در ۷۶ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن پاورپـوینت درس کارگاه حسابداری با عنوان هزینه های قابل قبول مالیاتی و استهلاک:

محتوای اسلاید ۳

هزینه های قابل قبول مالیاتی

قانون مالیات های مستقیم با کمی اغراق می توان گفت مهمترین ماده قانون مالیات های مستقیم است که راجع به هزینه هایی صحبت شده که می توان براساس آنها میزان مالیات را کاهش داد. در حسابداری هر هزینه ای برای سازمان امور مالیاتی قابل قبول نمی باشد و حتما باید هزینه انجام شده جزو هزینه هایی باشد که قانون گذار مورد به مورد بیان کرده است. هزینه های قابل قبول هزینه هایی هستند که در حدود متعارف و دارای اسناد و مدارک مثبته باشند تا مورد تایید ممیز مالیاتی قرار گیرند.

یک حسابدار وقتی می تواند حرفه ای بودنش را زندگی کند که هزینه های انجام شده را بدرستی در سرفصل مربوطه انتقال دهد و بخوبی بتواند از امتیازی که سازمان امور مالیاتی قرار داده استفاده کند. البته باید در نظر داشت هزینه هایی که انجام می شود باید دارای اسناد مدارک کافی باشد تا مورد تایید سازمان امور مالیاتی قرار گیرد.

محتوای اسلاید ۱۲

طبق آیین نامه، زیان یا خسارت وارده به شرکت یا موسسه مورد قبول سازمان مالیاتی می‌باشد.

مدارک مورد نیاز برای ارائه به حوزه مالیاتی:

اعلام کتبی موضوع خسارت ظرف حداکثر سه ماه

جبران خسارت به عهده دیگری نباشد

تعهد کتبی مؤدی نسبت به اینکه خسارت از طرف هیچ مرجعی جبران نشد

محتوای اسلاید ۴۰

هزینه حقوق و مزایای (بجز پاداش) هیات مدیره:

باید قرارداد کار داشته باشد (یعنی وظایف و میزان حقوق آنها مشخص باشد)

در لیست بیمه نام آنها دیده شود.

در موارد بالا که گفته شد فقط برای حقوق و مزایا بود و برای پاداش نیست.

خسارت

کارمزدها:

هزینه کارمزد —> کارمزدهای بانکی —> جرائم و دیرکردها: ۱- تسهیلات مرتبطی که حتماً در بانک گردش داشته باشد. ۲- ازموسسات و بانک های معتبر و مورد تأیید سازمان مالیاتی باشد.

مطالعه بیشتر