پروژه درس کارگاه حسابداری

پروژه درس کارگاه حسابداری
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
100,000 تومان 7,800 تومان

توضیحات فایل:

پروژه درس کارگاه حسابداری

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پروژه پاورپـوینت درس کارگاه حسابداری سرفصل:حسابداری حقوق و دستمزد (ارسال لیست در سامانه) می باشد که با فرمت ppt در ۲۸ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن دانلود پروژه پاورپـوینت درس کارگاه حسابداری :

محتوای اسلاید ۲

مفهوم حقوق و دستمزد:
پرداخت هزینه ای می‌باشد که به جبران فعالیت‌های کارکنان در یک موسسه یا بنگاه اقتصادی پرداخت می‌شود، هزینه حقوق و دستمزد مبین سهم نیروی کار در تولید محصولات یا ارائه خدمات می‌باشد؛ و پس از بهای تمام شده مواد،سهم کلیدی را در بهای تمام شده ایفا می‌نماید (در شرکت‌های خدماتی سهم اصلی)
در بعضی مواقع بین مفهوم دستمزد و حقوق تفاوت قائل می‌شوند: از دستمزد به عنوان پرداختی  که بر مبنای ساعت تعلق میگیرد نام میبرند و حقوق به عنوان پرداختی که ماهانه محاسبه و پرداخت میشود و مربوط به کارمندان است.

محتوای اسلاید ۸

ساعت کاری موظف(عادی):
به موجب ماده ۵۱  قانون کار، ساعت کار عادی مدت زمانی است که کارگر، نیرو و یا وقت خود را به منظور انجام کار در اختیار کارفرما قرار می‌دهد. به غیر از مواردی  که در قانون مستثنی شده است، ساعت کار کارگران در شبانه روز نباید از ۸ ساعت تجاوز نماید . طبق تبصره (۱) این ماده کارفرما با توافق کارگران، نمایندگان قانونی آنان می‌تواند ساعت کار را در بعضی از روزهای هفته کمتر از میزان مقرر و دیگر روزها اضافه بر این میزان تعیین کند به شرط آنکه مجموع ساعات کار هرهفته از ۴۴ ساعت تجاوز نکند.

محتوای اسلاید ۱۶

حق بیمه های حقوق و دستمزد:
حق بیمه وجوهی است که به حکم قانون تأمین اجتماعی و برای استفاده از مزایای ان به این سازمان پرداخت می شود وتمامی وجوه ومزایای نقدی وغیر نقدی مستمرکه در مقابل کار به بیمه شده پرداخت می شود،مبنای کسر حق بیمه قرار می گیرد.
مجموع حق بیمه پرداختی به سازمان تأمین اجتماعی معادل ۳۰% حقوق و دستمزد مشمول بیمه می باشد که ۷% آن بیمه تأمین اجتماعی سهم کارگر و۲۰%بیمه تأمین اجتماعی سهم کارفرما و ۳% بیمه بیکاری سهم کارفرما است .
در مشاغل سخت و زیان اور، علاوه بر ۲۳% حق بیمه، کارفرما مکلف به پرداخت ۴% مستمری کارهای سخت و زیان اور است.

حقوق و مزایای مشمول و غیر مشمول حق بیمه
۱_باز خرید ایام مرخصی
۲_حق اولاد حداکثر تا میزان قابل پرداخت طبق ماده ۸۶ قانون تأمین اجتماعی
۳_هزینه سفر و فوق العاده مأموریت
۴_کمک هزینه مسکن و بن کارگری در ایام بیماری
۵_حق شیر
۶_پاداش، پاداش افزایش تولید، پاداش نهضت سوادآموزی، عیدی
۷_هزینه درمان
و …

مطالعه بیشتر