جزوه دستنویس اقتصاد جهانگردی

جزوه دستنویس اقتصاد جهانگردی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
9mb
نویسنده
دسته بندی
70,000 تومان 9,900 تومان

توضیحات فایل:

جزوه دستنویس اقتصاد جهانگردی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود جزوه دستنویس اقتصاد جهانگردی می باشد که با فرمت PDF در ۲۹ صفحه تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

دانلود جزوه دستنویس اقتصاد جهانگردی

امروزه، صنعت گردشگری بسیار گسترش‌ یافته است و، با بهره‌گیری از این صنعت، کشورهای بسیاری مشکلات اقتصادی خود را از قبیل درآمد سرانه پایین، بیکاری و… کاهش داده‌اند. درآمد ارزی حاصل از این صنعت به معنای صادرات خدمات گردشگری به سایر کشورها است. در حال حاضر، صنعت گردشگری حدود ۲۰ درصد از حجم صادرات خدمات در جهان را به خود اختصاص داده که این آمار و ارقام مبین جایگاه مهم و درخور توجه این صنعت است.

کشور ما به لحاظ تنوع آب‌ و هوا و وجود آثار تاریخی و فرهنگی، جایگاه منحصر به‌ فردی در جهان داشته و جزو ۱۰ کشور دارای پتانسیل بالا برای جذب توریست محسوب می‌شود، اما در تبدیل این پتانسیل به عمل آنچنان که باید اقدامات مناسبی صورت نگرفته است.

این مشکل در حالی وجود دارد که با کمک اقتصاد گردشگری می‌توان اقتصاد وابسته به خام‌ فروشی را ترمیم و، با استفاده از درآمدهای ارزی این حوزه، از میزان آسیب‌ پذیری اقتصاد کشور کم کرد. پرداختن به مسائل اقتصادی و شناخت دقیق و درست اقتصاد گردشگری به ما کمک می‌‌کند تا موانع و مشکلات این حوزه را شناسایی کنیم و درصدد ارائه راهکار و استفاده بهینه از این صنعت برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور برآییم.

صنعت گردشگری نه‌ تنها از جنبه فرایندهای کاری، بلکه از لحاظ گردش مالی و امکان درآمدزایی ارزی برای بخش خصوصی و حتی دولت‌ها بسیار جذاب به شمار می‌رود و به همین علت به یکی از پررونق‌ترین کانال‌های اقتصادی در سرتاسر جهان تبدیل شده است. در چنین شرایطی، ایران به دلیل ارزان بودن و همچنین وجود جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی و اقلیم بی‌نظیر ۴ فصل خود، به یکی از مقاصد اصلی گردشگران جهان تبدیل شده است…

مطالعه بیشتر