جزوه آیین دادرسی کیفری ۱ ویرایش جدید

جزوه آیین دادرسی کیفری ۱ ویرایش جدید
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
70,000 تومان 5,800 تومان

توضیحات فایل:

جزوه آیین دادرسی کیفری ۱ ویرایش جدید

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود جزوه آیین دادرسی کیفری ۱ ویرایش جدید می باشد که با فرمت پی دی اف در ۴۳ صفحه با قابلیت سرچ و جستجو تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

دانلود جزوه آیین دادرسی کیفری ۱ ویرایش جدید:

تعریف آیین دادرسی کیفری

ماده ۱ ق.آ.د.ک: آیین دادرسی کیفری مجموعه مقررات و قواعدی است که برای کشف جرم، تعقیب متهم، تحقیقات مقدماتی، میانجیگری، صلح میان طرفین، نحوه رسیدگی، صدور رای، طرق اعتراض به آراء، اجرای آراء، تعیین وظایف و اختیارات مقامات قضائی و ضابطان دادگستری و رعایت حقوق متهم، بزه دیده و جامعه وضع می شود.

کسی که تحت تعقیب کیفری قرار می گیرد از ابتدا متهم نیست و زمانی متهم محسوب میشود که مرجع قضایی دلایل اولیه را جمعآوری کرده و احتمال می دهد اتهام ممکن است متوجه شخص باشد. در این صورت رسما و کتبا به او اعلام میکنند که از این لحظه متهم به ارتکاب جرم هستی. بنابراین اینگونه نیست که وقتی از کسی شکایتی شد از همان ابتدا متهم باشد زیرا ممکن است قاضی بررسی کند و ببیند دلایل اتهام کافی نیست و همان ابتدا بدون این که طرف شکایت را احضار کند قرار منع تعقیب صادر کند.

یا ممکن است ابتدا تحقیقاتی را انجام بدهد، طرف شکایت را احضار کند، موضوع شکایت را برایش مطرح کند و توضیحات شخص را بشنود و بازهم به او تفهیم اتهام نکند. تفهیم اتهام مستلزم این است که حداقل از دلایلی که علی الحساب نشانگر مجرم بودن احتمالی شخص است وجود داشته باشد.

آیین دادرسی کیفری مقرراتی دارد راجع به شروع تعقیب کیفری تا وقتی که اتهام تفهیم میشود و بعد زمانی که تحقیقات انجام میشود و مرحله بعد که رسیدگی و صدور حکم و اجرای حکم است….

مطالعه بیشتر