تصفیه فاضلاب صنعت پتروشیمی در ۹۷ اسلاید قابل ویرایش

تصفیه فاضلاب صنعت پتروشیمی در ۹۷ اسلاید قابل ویرایش
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
15,000 تومان 9,800 تومان

کاربران گرامی ،محتوای این فایل دانلود باکیفیت ترین و جامع ترین پاورپوینت تصفیه فاضلاب صنعت پتروشیمی می باشد که با فرمت ppt در ۹۷ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از وب سایت ما خریداری و دانلود نمایید.

تصفیه فاضلاب صنعت پتروشیمی در ۹۷ اسلاید قابل ویرایش:

مقدمه

امروزه با توجه به عوامل زیستی و محیطی بر زندگی و گستردگی صنعت و تکنولوژی و ساخت کارخانه های بزرگ تولیدی و شیمیایی جهت رفع نیازهای انسان و آلودگیهای ناشی از آن، دستاندرکاران بهداشت و محیط زیست را بر این داشته تا به فکر بهینه سازی اوضاع و شرایط پسابها و فاضلابهای صنعتی و شهری بر آیند و در جهت احیای زیستگاههای طبیعی و کاهش عوامل آلوده کننده مطالعات و کارهای فراوانی صورت دهند.

آلاینده های متداول در صنعت پتروشیمی :

بعضی از پارامترها از قبیل PH ، دما ، جامدات معلق ، شوری ، روغن های معدنی ، BOD و که با صنایع دیگر مشترک بوده و دراینجا نقش بیشتری داشته و یا با تکنولوژی هایی که اخیر اَ تجربه شده می تواند تصفیه شود.

فاضلاب های آبکی ناشی ازصنعت پتروشیمی بوسیله ی موادی که به شرح ذیل می آید توصیف می شوند :

۱- مواد آلی که غیر قابل تجزیه بیولوژیکی هستند و یا به مقدار کمی تجزیه می شوند.

۲- ترکیبات نیتروژن

۳-  فلزات سنگین

مواد مورد اول به استثناء هالوژن های آلی مشتق شده که اساساَ شامل یک یا دو اتم کربن هستند ، را به روش معینی نمی توان توصیف کرد . در آن مورد معمولاَ با گروههای زیادی از پلیمریزاسیون ها ، افزودنی ها ،و ترکیبهای متراکم اشتقاقی از واکنش های ثانویه که در فرآیند های مختلف تولید اتفاق می افتند ،روبروهستیم.این قبیل ترکیبات به دلیل وجود گروههای لیوفیلیک یک حلالیت مشخص در آب دارند و به صورت خیلی آهسته اکسیداسیون شیمیایی می شوند .

مطالعه بیشتر