پاورپوینت ویتامین ها

پاورپوینت ویتامین ها
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
1,200 تومان

توضیحات فایل

پاورپوینت ویتامین ها

دانش پژوهان گرامی و دانشجویان ارجمند در این قسمت فایل پاورپوینت ویتامین ها در ۹ اسلاید آماده دانلود شده است. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده مینمایید.در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه خریداری و دانلود نمایید.

Related image

شرح مختصر:

ویتامینها ترکیبات آلی هستند که به مقدار خیلی جزئی برای سوخت و ساز مواد غذایی و اعمال حیاتی بدن و رشد و نمو و تندرستی ضرورت دارند. تغذیهٔ ناقص و رژیم غذایی نامناسب سبب کمبود یا فقدان یک یا چند ویتامین می‌شود و به بیماری‌های مختلف مانند بری بری و پلاگر می‌انجامد.

ویتامین‌ها سبب تسهیل دگرگشت (سوخت و ساز بدن یا متابولیزم)می‌شوند و رشد و نمو و ترمیم یاخته‌های بدن را میسر می‌سازند. برخی از ویتامین‌ها سبب جذب مواد غذایی در روده می‌شوند و بعضی نیز به عنوان کاتالیزور عمل می‌کنند. عمل آن‌ها بر رویبافت‌های پوششی (اپی تلیال) و همچنین استخوان بوده و در مجموع هر کدام از آن‌ها از بروز یک عارضه جلوگیری می‌کند.

کلمهٔ ویتامین از واژه یونانی ویتا به معنی «زندگی» است. فونک نام Vitalamine، یعنی آمینی که حیاتی بوده و برای ادامه زندگی ضرورت دارد، را به موادی که سبب بهبود بیماری بری بری می‌شد و از گروه آمین بوده اطلاق کرد.

پاورپوینت ویتامین A

کمبود این ویتامین باعث شبکوری(کاهش بینایی) ومهمترین موادی که از این ویتامین غنی هستند :هویج-اکثر سبزیجات-لبنیات(شیر ؛کره)-مرکبات و …

ویتامین B

کمبود آن باعث ناهنجاریهای اسکلتی و عقب ماندگی ذهنی از جمله بیماری  (بربری) می شود .موادی که به وفور این ویتامین را دارند:حبوبات(عدس-لوبیاو…)-برنج –لبنیات – پسته وبادام-جوانه گندم و اکثر میوه ها و سبزیجات.

پاورپوینت ویتامین ها

برای پرداخت از کلیه کارتهای عضو شتاب میتوانید استفاده نمائید.

بعد از پرداخت آنلاین لینک دانلود فعال و نمایش داده میشود ، همچنین یک

نسخه از فایل همان لحظه به ایمیل شما ارسال میگردد. در صورت بروز هر

مشکلی،میتوانید از طریق تماس با ما پیغام بگذارید و یا در تلگرام با ما در

تماس باشید.

مطالعه بیشتر