دانلود مقاله فرزند خواندگی

دانلود مقاله فرزند خواندگی
نوع فایل
word
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود مقاله فرزند خواندگی

در این بخش فایل مقاله رشته حقوق با عنوان فرزند خواندگی در فرمت ورد و در ۶۲ صفحه زیبا و قابل ویرایش آماده دانلود برای استفاده دانش پژوهان گرامی قرار داده ایم در زیر فهرست و قسمت هایی از متن را مشاهده مینمایید.

فهرست دانلود مقاله فرزند خواندگی

مقدمه

مفهوم فرزندخواندگی

سابقه تاریخی فرزندخواندگی

کودک کیست؟

قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

اصل ۲۱ قانون اساسی

اصل ۲۹ قانون اساسی

اصل سوم قانون اساسی.

اصل ۳۰ قانون اساسی

اصل ۴۳ قانون اساسی

پیمان نامه جهانی حقوق کودک

قانون حمایت از کودکان بی سرپرست

مفهوم فرزندخواندگی

دادگاه صالح و اعطای سرپرستی به زوجین متقاضی کودک

صدور قرار برای دوره آزمایش

صدور حکم سرپرستی دایم

موارد فسخ حکم سرپرستی

نکات ضروری از این قانون۴۱

برگ دادخواست به دادگاه عمومی

نتیجه گیری

منابع و مآخذ

پی نوشت ها

چکیده :

فرزندخواندگى نهاد قانونى است که به موجب آن رابطه خاصى بین فرزندخوانده و پدرخوانده و مادرخوانده به وجود مى‏آید.این امر در طول تاریخ حقوق، سابقه نسبتا طولانى دارد و در ادوار مختلف با اهداف گوناگون مورد توجه قرار گرفته است. این تاسیس حقوقى پس از سیر تحولاتى در حال حاضر به صورت‏هاى کامل و ساده یا ناقص در حقوق کشورهاى غربى با آثار متفاوت پذیرفته شده است. در ایران ب وجود سابقه پذیرش این نهاد در د ران حکومت‏ساسانیان و اعتبار آن در نزد زرتشتیان، با نفوذ اسلام منسوخ گردید ولى به علت فواید فردى و اجتماعى و نیاز مبرم جامعه و استقرار عدالت و حمایت از اطفال بدون سرپرست تحت عنوان «سرپرستى اطفال بدون سرپرست‏» با آثار حقوقى مشخصى احیا گردیده است.

مقدمه :

پیش از ورود در بحث فرزندخواندگى و آثار حقوقى آن در حقوق ایران، لازم است‏به منظور روشن شدن بیشتر موضوع، بویژه چگونگى به وجود آمدن نهاد فرزندخواندگى در نظام حقوقى ایران، مفهوم فرزندخواندگى و چگونگى پیدایش این نهاد حقوقى و تحول تاریخى آن – گرچه به اختصار – مورد بررسى قرار گیردد.

 

مطالعه بیشتر