دانلود فایل ارزشمند پاورپوینت تحلیل و بررسی میدان سن پیتر رم همراه با فایل سه بعدی میدان

دانلود فایل ارزشمند پاورپوینت تحلیل و بررسی میدان سن پیتر رم همراه با فایل سه بعدی میدان
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فایل ارزشمند پاورپوینت تحلیل و بررسی میدان سن پیتر رم همراه با فایل سه بعدی میدان

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت شامل بررسی و تجزیه و تحلیل میدان زیبای سن پیتر رم در ۳۳ صفحه به همراه فایل سه بعدی میدان در فرمت اسکچاپ میباشد که آماده دانلود شده و در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد که به مدت یک هفته در ایمیل شما فعال خواهد ماند. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از فصول ارائه شده در این فایل را مشاهده میکنید.

دانلود پاورپوینت تحلیل و بررسی میدان سن پیتر رم همرا با فایل سه بعدی میدان

 

 

 

 

 

 

فهرست مطالب دانلود فایل ارزشمند پاورپوینت تحلیل و بررسی میدان سن پیتر رم همراه با فایل سه بعدی میدان

  • شهر واتیکان
  • تاریخچه میدان
  • سبک باروک در معماری
  • عناصر میدان
  • معرفی محورهای دید شاخص جهان
  • محور دید میدان سن پیتر
  • فضای داخلی کلیسا
  • مراسمات و تجمعات در میدان
  • نظر شخصی
  • منابع

شهر واتیکان

شهر واتیکان ، یکی از مقدس ترین مکان ها در مسیحیت، به گواه تاریخ بزرگ و سرمایه گذاری معنوینیرومند است. مجموعه ای منحصر به فرد از شاهکارهای هنری و معماری در داخل مرزهای این کشور کوچک نهفته است. میوه از نبوغ ترکیبی از برامانته، رافائل، میکل آنژ، برنینی و مادرنا.

تاریخ کلیسای سنت پیتر قدمت تقریبا ۲۰۰۰ سال است. کلیسای اعظم سن پیتر در فاصله سال های ۱۵۰۶ تا ۱۶۲۶ میلادی بنا گردید،اما فاقد یک صحن ورودی مناسب بود تا آنکه برنینی در سال های ۱۶۵۵ تا ۱۵۶۷ دو بخش مهم یک مجموعه پیاتزای سه بخشی را به اجرا در آورد. این فضاها عبارت اند از پیاتزای رتا که مستقیما در مقابل کلیسا قرار دارد و پیاتزای وسیع اوبلیکو که به وسیله ردیفهای ستونهایی به شکل نیمدایره قرار گرفته اند، محدود گردیده است و پیاتزای روستیکوچی که هیچگاه تکمیل نگردیده و سن پیتر را به رودخانه تیبر متصل میکند (موریس ۱۳۸۳-۲۰۳)

برنینی برای تهیه این طرح گوی سبقت را از طرح های طراحان برجسته عصر خویش ربوده بود. وی می بایستی ستون یادبودی که در سال ۱۵۶۸ توسط سیکتوس پنجم بر پا شده بود و فواره ای که در سال ۱۶۱۳ توسط مادرنا ساخته شده بود را در طرح خود بگنجاند.

تاریخچه میدان

سنت پیتر(saint peter)، یکی از دوازده حواریون عیسی مسیح و با توجه به سنت، اولین اسقف رم بوده است.پس از مصلوب شدن عیسی مسیح در قرن ۱، سنت پیتر در زمان و موقعیت برجسته در میان پیروان عیسی و از اهمیت زیادی در تاسیس کلیسای مسیحی بود. اعتقاد بر این است که سنت پیتر در طول سفر به رم در سال ۶۴ به شهادت می رسد. سن پیتر در این مکان که یک گورستان بود، به خاک سپرده شد.در ابتدا قبر وی ساده بوده، و در سال ۳۲۴، امپراتور کنستانتین دستور ساخت و ساز ر یک کلیسای بزرگ را بر آرامگاه وی می دهد……………

مطالعه بیشتر